Справи проти “п’ятої колони”

Сьогодні суд має розглянути нову справу проти Олександра Єфремова про розпалювання міжнаціональної ворожнечі

фото: unn.com.ua
Уже сьогодні побачимо, як розвиватиметься нова справа проти одіозного екс-голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Його звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, що призвело до загибелі людей. Прокуратура посилається на висловлювання Єфремова в парламенті 3, 9 квітня та 12 травня 2014 року. За це йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Сам Єфремов такі звинувачення відкидає, а його захисники стверджують, що нардеп лише закликав до миру. Зазначимо, що розгляд цієї справи мав відбутись учора, але його перенесли (до речі, вже втретє). Причиною чергової зміни дати стало те, що обвинувачення викликає в суд експерта-лінгвіста, який давав висновок у рамках цієї кримінальної справи. А захист Єфремова як експерта залучив колишнього директора Українського центру оцінювання якості освіти, депутата Луганської обласної ради Ірину Зайцеву.
Єфремов стверджує, що він перебуває під наглядом СБУ, працівники якої супроводжують його машину і чергують під його будинком. Крім цього, він носить електронний браслет. Нагадаємо, що екс-нардеп перебуває під домашнім арештом. Його також звинувачують у зловживаннях службовим становищем при обтяжуючих обставинах і службовим підробленням (ідеться про ухвалення “диктаторських законів” 16 січня 2014-го). Раніше Печерський суд вирішив арештувати Єфремова, але інший екс-“регіонал” Борис Колесніков вніс грошову заставу в розмірі 3,6 мільйона гривень. Глава СБУ Валентин Наливайченко заявляв, що Єфремова можуть судити і за сприяння сепаратизму, але таких звинувачень йому поки не висували.
фото: hromadske.tv
Водночас Єфремов – не єдиний представник старого режиму, за якого нині взялося правосуддя. Колишнього заступника Єфремова Михайла Чечетова також звинувачують у зловживанні владою та підробці документів під час незаконного ухвалення “диктаторських законів”. 
У той час Чечетов був головою парламентської лічильної комісії, яка легалізувала просунуті Януковичем закони. “Регіонали” і комуністи голосували руками, але рахували їх лише кілька секунд, тож про будь-який справжній підрахунок голосів і не йшлося.
Цими вихідними суд арештував Чечетова і заборонив спілкуватись із нардепами VII скликання. Грошову заставу для Чечетова встановили в розмірі п’яти мільйонів гривень. Як повідомляють ЗМІ, станом на ранок 23 лютого застави за екс-нардепа ніхто не вносив, тож він залишався в Київському СІЗО. Увечері з’явилась інформація, що за Чечетова внесли заставу.
“Вважаю, що Єфремов і Чечетов не останні. Це вже справа не Генеральної прокуратури, а суду. Та зважаючи на те, що судова гілка влади в нас незалежна, важко щось прогнозувати. Я думаю,  під тиском суспільства вони отримають строки і  засуджених буде набагато більше”, – каже політолог Олексій Голобуцький, повідомляє “Укрінформ”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6615 / 4.08MB / SQL:{query_count}