Євросоюз не послаблюватиме санкцій проти Росії

Міністри закордонних справ країн ЄС зібрались у Брюсселі для обговорення відносин із Кремлем

фото: uapress.info
Євросоюз знову вирішив погратися з Путіним у кішки-мишки. Так, наприкінці минулого тижня західні ЗМІ повідомили, що дипломатичне відомство ЄС на чолі з Федерікою Могеріні підготувало документ, у якому йшлося про “можливі елементи для вибіркової та поступової взаємодії” з Москвою, а також необхідність розділяти “санкції, пов’язані з Кримом, і санкції, пов’язані з дестабілізацією на сході України”. 
Цей документ готували до засідання Ради ЄС, яке відбулося вчора. Однак для низки європейських країн, зокрема Польщі, такі кроки неприйнятні. Міністр закордонних справ Польщі Ґжеґож Схетина напередодні завив, що ЄС не послаблюватиме санкцій проти Росії, особливо на тлі відновлення бойових дій у Донбасі.
Тут зазначимо, що українське МЗС також підготувало документ до засідання Ради ЄС. У ньому йшлося про те, що Євросоюз мав би знімати санкції з Росії не тільки після досягнення миру в Україні, а й після того, як Кремль відшкодує всі завдані нашій країні збитки.
Якщо говорити про посилення тиску на Кремль, то це питання, вочевидь, можуть розглядати в березні
Вчора міністри закордонних справ країн ЄС зібрались у Брюсселі для обговорення відносин із Кремлем. Дебатували так гаряче, що навіть скасували заплановану прес-конференцію високого представника ЄС із міжнародної та безпекової політики Федеріки Могеріні.  Її підсумкове спілкування з персоною перенесли на вечір. На момент здачі номера у друк ще не було відомо, що сказала Могеріні, однак експерти сходилися на тому, що жодних різких рішень Рада ЄС ухвалювати не буде. 
Перед зустріччю європейських міністрів Федеріка Могеріні заявила, що треба шукати інші шляхи впливу на Росію, окрім санкцій. Деталей вона не розкрила. Водночас польський міністр повідомив, що під час обговорення ніхто з його колег не висловився за послаблення санкцій. 
Якщо говорити про посилення тиску на Кремль, то це питання, вочевидь, можуть розглядати в березні. А щодо того, як нині Захід хоче впливати на Російську Федерацію, то відомо, що парламентарі від Нідерландів ініціюють позбавлення повноважень російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи. 
Нагадаємо, що ПАРЄ ще у квітні до кінця 2014 року позбавила росіян права голосу і виключила їх із усіх керівних органів асамблеї через анексію Криму. Тепер це питання знову буде на порядку денному під час першої зимової сесії асамблеї, яка пройде 26 – 30 січня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2073 / 4.07MB / SQL:{query_count}