Європа б’є резолюціями

У Європарламенті розкритикували Росію та пригрозили їй новими санкціями. Але це питання розглядатимуть аж навесні

фото: slovenskenovice.si
У Європі визнають, що Росія веде проти нашої держави неоголошену гібридну війну. Про це йдеться в резолюції щодо України, ухваленій Європарламентом у четвер, 15 січня.
“Європарламент закликає Москву припинити ескалацію ситуації, негайно зупинити потік зброї, найманців і військ на підтримку сепаратистських збройних формувань і використати свій вплив на сепаратистів, щоб переконати їх брати участь у політичному процесі”, – зазначено в документі.
Європарламентарі закликали продовжити санкції проти Росії, навіть посилити їх, якщо Кремль не буде дотримуватись мінських домовленостей. “У разі будь-яких подальших дій Росії, що дестабілізують обстановку в Україні, Європарламент закликає Європейську Раду прийняти подальші обмежувальні заходи і розширити сферу їх застосування на ядерний сектор і на можливість російських підприємств проводити міжнародні фінансові операції”, – вирішили депутати в Страсбурзі.
Відповідне рішення може бути ухвалене на зустрічі Ради Європи в березні. А поки європарламентарі наголошують на тому, що потрібен чіткий перелік критеріїв, які б визначали посилення чи, навпаки, скасування санкцій проти РФ. 
“Цей перелік має включати: виконання домовленості про припинення вогню, беззастережне виведення з України всіх російських військ та припинення підтримки Росією незаконних збройних груп і найманців, обмін всіма ув’язненими, включа­ючи Надію Савченко, і відновлення контролю України над усією своєю територією, включаючи Крим”, – сказано в резолюції. 
У разі будь-яких подальших дій Росії, що дестабілізують обстановку в Україні, Європарламент закликає Європейську Раду прийняти подальші обмежувальні заходи і розширити сферу їх застосування
У Росії цей документ вже назвали небезпечним. “Закликаючи зберегти і навіть посилити санкції проти Росії, Європарламент йде шляхом підтримки напруженості в Європі. Банально і небезпечно”, – написав на своїй сторінці у Twitter голова комітету Держдуми з міжнародних справ Олексій Пушков.
Зауважимо, що в резолюції наголошується: “Політичні та дипломатичні канали щодо Росії повинні залишатись відкритими, щоб уможливити дипломатичне вирішення конфлікту”. Тому Європарламент “підтримує такі формати, як женевський та нормандський, якщо будуть досягнуті конкретні результати”.
Крім того, європарламентарі нагадали, що країни ЄС не обмежені в постачанні летальної зброї нашій державі і що ми маємо всі підстави в майбутньому претендувати на повноцінне членство в Євросоюзі. 
Але очікуваного пункту про визнання “ДНР” та “ЛНР” терористичними організаціями немає! Натомість європейські політики використали компромісне, можна сказати, обтічне формулювання: “сепаратисти “ДНР” та “ЛНР” застосовують терористичні методи діяльності”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.3489 / 4.07MB / SQL:{query_count}