Війна під час перемир’я

Ситуація в Донбасі загострюється. Президент Порошенко і далі сподівається на зустріч “нормандської четвірки”

фото: Reuters
За останній тиждень на сході України стало лише гарячіше. Поки Президент Порошенко готувався до нових перемовин із Путіним, російські бойовики та військові зміцнювали свої позиції. 
Як заявив голова парламентського комітету з питань на­ціо­нальної безпеки і оборони Сергій Пашинський на погоджувальній раді у ВРУ 12 січня, “вперше зафіксовано, що угруповання терористичних бойових підрозділів Російської Федерації перевищило за чисельністю наше угруповання”.
Перевірити цю інформацію неможливо, але впродовж останніх днів російські бойовики лише збільшували кількість обстрілів українських позицій. “На всіх напрямках у зоні АТО спостерігається перегрупування та нарощування сил противника. Окрім стрілецької зброї та мінометів, бойовики не­одноразово використовували танки та реактивні установки “Град” проти сил АТО”, – за­значив 12 січня речник Ін­­формаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисен­ко
Ще більше насторожують слова міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що Україна начебто готується “до нової силової операції  в Донбасі”. Такими заявами російська влада може маскувати ймовірні провокації з боку своїх військ в Україні. 
За нинішньої ситуації наша армія зобов’язана дотримуватися режиму припинення вогню та стріляти лише у відповідь. Загалом перемир’я “на папері” вже доходить до абсурду: минулого тижня російські бойо­вики на своєму блокпості обшукували і забирали “надлишок” озброєння в ук­раїнських “кіборгів”, коли відбувалася ротація в Донецькому аеропорту. 
Після цього український міністр оборони Степан Полторак заявив, що такими були домовленості в рамках тристоронньої контактної групи, і якщо б наші військові не їхали через блокпост терористів, то були б великі людські втрати. Але при цьому міністр не береться коментувати, що після цього терористи, яким дозволили вирішувати, скільки зброї має бути в наших “кіборгів”, накривали українських вояків “Градами” в аеропорту... Ось така дивна війна.

У пошуках формату

Тим часом політики і далі заявляють про необхідність сторін дотримуватися мінських домовленостей. 
11 січня Петро Порошенко в Парижі провів тристоронню зустріч із президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель.
“Сторони скоординували кроки, обговорили необхідні умови та графік підготовки до саміту в Астані в нормандському форматі. Зокрема, було окремо наголошено, що до початку роботи саміту має відбутися  зустріч міністрів закордонних справ і тристоронньої контактної групи та погоджені конкретні подальші кроки в контексті реалізації мінських домовленостей”, – інформує прес-служба українського гаранта.
Як бачимо, Порошенко і далі сподівається на те, що “нормандська четвірка” таки збереться у столиці Казахстану 15 січня. Нагадаємо: Олланд і Меркель уже заявляли, що не поїдуть у Астану, поки не побачать прогресу у виконанні мінських домовленостей. Виходить, щоб далі домовлятися про мир, європейські лідери хочуть побачити перемир’я. 
Варто відзначити, що 9 січ­ня відбувся несподіваний візит президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва до Берліна, де він говорив із Ангелою Меркель про врегулювання ситуації в Україні та підготовку до са­міту в Астані. Відомо, що ці питання Назарбаєв обговорював і з Путіним. Що цікаво, прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що його шеф також може не поїхати в Астану. Все залежатиме від того, чи “підготовка до зустрічі 15 січня вступить у прикладну стадію”.
За нинішньої ситуації наша армія зобов’язана дотримуватися режиму припинення вогню та стріляти лише у відповідь
Господар Кремля нині вичікує. У нещодавній телефонній розмові з Меркель він заявив про “безальтернативність прямого діалогу між Києвом і представниками Донбасу”. Тобто він і далі наполягає на тому, щоб його маріонеткові бойовики стали суб’єктами міжнародної політики, і для цього може використати зустріч у Астані.
Зазначимо, що ввечері 12 січня міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції зустрілись у Берліні. “Ми намагатиме­мося досягти в Берліні від­повідних домовленостей із країнами “нормандської четвірки”, щоб вийти на конкретні результати, які б дозволили виконати мирний план, прописаний у Мінському протоколі. Сподіваємося, що за результатами зустрічі вдасться вийти на спільний документ, який міг би бути основою для обговорення лідерами чотирьох держав”, – заявив речник МЗС України Євген Перебийніс, інформує Радіо Свобода. 
На момент здачі номера у друк результати перемовин міністрів у Берліні ще не були відомі. Та вже найближчі дні продемонструють, із чим сторони поїдуть у Астану і чи поїдуть узагалі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2465 / 4.1MB / SQL:{query_count}