Пропагандистський фронт

Вже у травні може запрацювати пан’європейський телеканал для протидії кремлівській брехні

Сьогодні у світі результати баталій у ін­формпросторі мають ще більше значення, ніж на справжньому полі війни. Росія не лише вторглась на територію України – за допомогою ЗМІ Кремль намагається нав’язати всім свою думку. Тому й не дивно, що російські парламентарі вирішили збільшити фінансування телеканалу Russia Today у 2015-ому на 30%. 
Так, на пропагандистський канал, який веде мовлення на закордонну аудиторію, з федерального бюджету російська влада виділила 15,38 мільярда рублів. Ще 6,48 мільярда рублів у російському бюджеті закладені для міжнародної інформаційної агенції “Росія сьогодні”, гендиректором якої є одіозний Дмитро Кисельов.
Як бачимо, Росія нарощує сили не лише в Донбасі, а й у інформаційному просторі. Для боротьби з цим у Європейському Союзі задумалися над створенням нового російськомовного каналу. Таку ж ідею пропонує український Президент. 
На вихідних Петро Порошенко відвідав Париж, де взяв участь у Марші солідарності з жертвами терактів і зустрівся з європейськими лідерами. Зі слів Президента, лідери країн Євросоюзу підтримали ідею щодо створення пан’європейського російськомовного телеканалу для боротьби з пропагандою Росії.
Альтернативні медійні ідеї необхідно запропонувати російськомовним громадянам не тільки за межами Євросоюзу, а й на території самого Європейського Співтовариства. Російська пропаганда спрямована на те, щоб зашкодити єдності Заходу
“Тут проживає багато російськомовних громадян. Це мільйони виборців, які отримують інформацію з неправдивих джерел, що є відвертою брехнею. Інтернету для боротьби з пропагандою замало. Сподіваюся, що на саміті Східного партнерства у травні зможемо зробити так, щоб телеканал запрацював”, – заявив Порошенко на зустрічі з українською громадою в Парижі, пові­домляє Укрінформ.
Зазначимо, що 9 січня глави МЗС Великобританії, Данії, Естонії та Литви звернулися до верховної представниці з питань зовнішньої політики та політики безпеки у ЄС Федеріки Могеріні з вимогою вжити заходів у боротьбі з російською пропагандою щодо ситуації в Донбасі. 
“Альтернативні медійні ідеї необхідно запропонувати російськомовним громадянам не тільки за межами Євросоюзу, а й на території самого Європейського Співтовариства. Російська пропаганда спрямована на те, щоб зашкодити єдності Заходу”, – зазначено у зверненні чотирьох міністрів закордонних справ.
У ЄС таку ініціативу найбільше просуває Литва. Відомо, що у прибалтійських країнах проживає чимало російськомовних людей, які отримують інформацію з підконтрольних Кремлю каналів. У російському МЗС уже встигли висловити свою стурбованість ідею Євросоюзу та Порошенка щодо створення нового телеканалу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.1516 / 4.09MB / SQL:{query_count}