Граблі та вила

Першими в новому парламенті заблокували трибуну не опозиціонери, а учасники коаліції

фото: facebook.com/ukrpravda
Нова Верховна Рада поки що не демонструє того, чого від неї чекали українці, а саме – плідної роботи. Чергове пленарне засідання у вівторок, 9 грудня, тривало лиш одну годину, і депутати розійшлися по комітетах. 
В сесійній залі вони зберуться сьогодні, 11 грудня. При цьому виникає нюанс: одним із небагатьох вівторкових рішень, які ухвалили парламентарі, був календарний план першої сесії ВРУ VIII скликання. Відповідно до нього, депутати учора, 10 грудня, мали півдня проводити пленарне засідання, а далі продовжити роботу в комітетах. Однак спікер Гройсман, закриваюче ранкове засідання 9 грудня, оголосив, що наступне відбудеться 11 грудня.
“Ми не будемо оголошувати жодних канікул, жодних перерв. Ми будемо працювати стільки, скільки необхідно, до закінчення сесії. Робота Верховної Ради ведеться не тільки у вигляді пленарних засідань, а й у комітетах…
Це означає, що ми будемо працювати щодня без будь-яких перерв. А те, що стосується бюджету (в цілому розгляду бюджету), то можу вас поінформувати про те, що будуть працювати і в неділю. Оскільки календарний план складається таким чином, що повноцінний розгляд цього питання можливо забезпечити з отриманням мінімальних процедур. Це означає, що треба працювати й у вихідні. І я не бачу в цьому нічого страшного”, – заявив спікер.

Як і скільки працюватимуть

На його прикладі чітко видно, як слова розходяться з ділами. Вже другий пленарний тиждень поспіль нардепи не працювали по середах.
В ухваленому календарному плані зазначено, що за майже два місяці першої сесії мають бути тільки три повноцінні пленарні тижні (із засіданнями від вівторка до п’ятниці включно). Цей тиждень таким не був. Тож залишається два: 22 – 26 грудня і 12 – 16 січня.
На різдвяний тиждень у депутатів запланована робота в комітетах, комісіях та фракціях (7 січня – вихідний). Минулі скликання ВРУ використовували такий календарний план для канікул, тож побачимо, чи зберуться парламентські комітети на засідання, до прикладу, 6 чи 8 січня.
Як виникне необхідність, то для розгляду проекту Держбюджету-2015 парламентарі можуть провести засідання 15 – 19 грудня, коли також передбачена робота у комітетах та фракціях. 16 січня перша сесія нового парламенту закриється. Традиційно друга сесія повинна розпочатись у перший вівторок лютого (в 2015 році це буде 3 лютого).

Комітети не дають спокою

Та не забуваймо про скандал, що виник у Раді після затвердження комітетських посад.
Незважаючи на те, що, відповідно до стенограми засідання від 4 грудня, парламентарі проголосували за правки, які не дозволяють тим, що голосували за закони 16 січня, обіймати керівні посади в комітетах, насправді екс-“регіонали” стали першими заступниками, заступниками голів і секретарями комітетів. 
Це стало причиною того, що засідання 9 грудня розпочалось із першого блокування парламентської трибуни. І знову ж таки виникла абсурдна ситуація: трибуну блокували учасники коаліції та Радикальна партія Ляшка. 
Зрештою, хоч у спікера не було особливого на те бажання, депутати 278 голосами “за” включили до порядку денного сесії проект постанови про внесення змін до керівництва комітетами. 
Коли ці зміни розглядатимуть – ніхто не знає. Тим часом стало відомо, що депутати, які голосували за закони 16 січня, тепер, із запізненням на кілька місяців, відкликають свої голоси. Про це повідомляє “Українська правда”, посилаючись на відповідь апарату ВРУ. Дехто з екс-“регіоналів” відкликав свої голоси ще в березні цього року, дехто зробив це у серпні, але найбільше заяв з’явилося восени. Поки що найпізніше це зробив Михайло Поплавський – 1 грудня, майже через рік. А нині він на сайті ВРУ вже значиться як секретар комітету з питань науки та освіти. Ось такий фінт…
Проте сам факт, що спікер від “Блоку Петра Порошенка” Володимир Гройсман 4 грудня просунув постанову про таке керівництво комітетами, свідчить про те, що нова влада стає на старі граблі – використовує підкилимні домовленості. З одного боку, екс-“регіоналам” не дали посад голів комітетів, з другого – ті, що проголосували за закони 16 січня, посади заступників отримали. 
Але зазначимо, що позафракційний нардеп-”свободівець” Андрій Іллєнко повідомив: вакантний регламентний комітет повинен очолити його однопартієць Юрій Левченко (коаліція спершу пропонувала цей комітет “Опозиційному блокові” – “Пошта”).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2892 / 4.1MB / SQL:{query_count}