Коаліція з особливим поглядом

Голосування за уряд продемонструвало, що учасники коаліції по-різному дивляться на роботу парламенту

фото: president.gov.ua
Україна має новий уряд. Голосування за його персональний склад 2 грудня не обійшлось без скандалів, непорозумінь серед коаліціянтів, демаршів опозиції, навіть представників більшості. Загалом у сесійній залі впродовж вівторка панував хаос. 
Неодноразові й довгі перерви в пленарному засіданні супроводжувались співбесідами коаліціянтів із кандидатами в міністри, засіданнями фракцій і зборами коаліції. 
Новий спікер Гройсман, вочевидь, ще не до кінця зрозумів, з якими труднощами доведеться зіштовхуватись, сидячи в президії ВРУ. Тим часом менші за чисельністю учасники коаліції в кулуарах звинувачували “Блок Петра Порошенка” і “Народний фронт” у тому, що вони протягують питання “через коліно”. Та й у партії Яценюка не погоджувались з усіма пропозиціями БПП.
Президент Порошенко у вівторок прибув до парламенту і особисто вніс кандидатури Клімкіна і Полторака на посади міністрів МЗС та Міноборони (обоє фактично залишились на своїх посадах).

Протистояння підходів

Питання пакетного голосування за решту міністрів стало яблуком розбрату серед коаліції. Коли парламент вирішив не заслуховувати кожного кандидата на посаду міністра окремо і голосувати пакетом за усіх, фракція “Самопомочі” на знак протесту навіть вийшла із сесійної зали.
Трохи пізніше парламентарі таки домовились відвести час на питання кандидатам у міністри. Виступити встигли Валерій Вощевський (віце-прем’єр), Геннадій Зубко (віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку та ЖКГ), Олексій Павленко (міністр аграрної політики) та Арсен Аваков (міністр внутрішніх справ). Але після цього прем’єр Яценюк фактично зайнявся ще й функціями спікера, взявши ініціативу і зачитавши біографії решти кандидатів у міністри. Так Арсеній Петрович вирішив “розрулити” ситуацію з невдоволеними у сесійній залі.
фото: president.gov.ua
Зрештою, після суперечок за Кабмін пакетом проголосували 288 народних обранців. І більшість фракції “Самопомочі” теж (не голосували 7 із 32 нардепів). Також не голосували за новий уряд Дмитро Добродомов, Світлана Заліщук, Сергій Лещенко, Богдан Матківський, Олег Мусій, Ольга Червакова із БПП, а Мустафа Найєм проголосував “проти”. Від “Народного фронту” не голосували Дмитро Тимчук і Вікторія Сюмар. Також не голосували представники міжфракційного об’єднання “Укроп”, до якого входять такі відомі, хоч і нові депутати, як позафракційні Ярош, Парасюк, Береза, Білецький, Філатов.
Як бачимо, обіцянки нової влади жити по-новому не одразу втілились в нову якість роботи парламенту, на що звернули увагу дуже багато депутатів. Експерти одразу ж заговорили про те, що в Раді VІІІ скликання зіштовхнулись “стара” і “нова” політика. І вже від другого засідання нового парламенту коаліція отримала безліч питань для себе, які в майбутньому можуть впливати на ефективність роботи ВРУ.
Іноземці в уряді радше для піару тих, хто їх запросив до України. Це будуть своєрідні “смотрящі” за фінансовими потоками та грошовою допомогою, яка надходить зі США, ЄС, МВФ, аби гроші знову не розікрали
Хоча нині конституційна більшість – понад 300 депутатів – має великий запас міцності навіть за умови, що окремі її представники голосуватимуть по-іншому. Нині важливим питанням залишається те, щоб за публічним з’ясуванням стосунків, хто з коаліціянтів чесніший, хто більше хоче працювати по-новому, а хто використовує старі методи, політики не розтринькали мандат довіри, наданий їм за підсумками нещодавніх виборів.
Уламки Партії регіонів, які нині величають себе опозицією, вийшли із зали під час голосування за новий уряд. Хоча й серед них були такі, які його підтримали. Що цікаво, це такі одіозні постаті, як нині позафракційні Олександр Герега, Олесь Довгий і Сергій Ківалов. Ось така дивна та строката “картинка” вийшла з підтримкою та непідтримкою нового українського уряду, перед яким стоять величезні завдання.
фото: president.gov.ua
“Немає вічних прем’єрів, немає вічних членів уряду. Будемо працювати нормально – будемо працювати довго... Кожен міністр буде відповідати за свою ділянку роботи, кожен міністр має поставити чіткі цілі, і як прем’єр-міністр я буду вимагати досягнення цих цілей всіма способами. І методами. Хто справиться – піде з нами далі, хто не справиться – на його місце прийдуть інші… 2015 рік буде ще важчий, ніж нинішній, – сказав прем’єр Арсеній Яценюк у Раді перед голосуванням за новий уряд. – Ми готові до найбільш радикальних, жорстких та ефективних реформ”, – заявив він.
“Команда сформована для того, щоби змінити країну сьогодні і назавжди, покращити прозорість, зменшити або ж взагалі уникнути з часом корупції. Ми – члени команди, яка готова боротися з викликами”, – сказала своєю чергою Наталія Яресько, новий міністр фінансів.
Зазначимо, що 2 грудня Президент підписав указ про надання їй, Олександру Квіташвілі (міністр охорони здоров’я) і Айварасу Абрамовичусу (міністр економіки) українського громадянства.

Такий різний уряд

Питання залучення іноземців до уряду порушували вже не раз. Зрештою, троє осіб, які потрапили в український Кабмін, вже стали нашими співгромадянами, відмовившись від громадянств США, Грузії та Литви. 
Нині можна сказати лиш те, що ці люди не мають кумівських зв’язків в українській політиці і повинні мати свіжий погляд на вирішення проблеми корупції в Україні. А час покаже, наскільки запрошення до уряду “варягів” виправдає себе. Часу на розкачку в нинішнього Кабміну фактично нема. Україна перебуває в стані війни з Росією, економіка тріщить по швах. І тут важливо наголосити на тому, що фахівці з іноземним досвідом також є запорукою того, що Захід надаватиме Україні фінансову допомогу для проведення реформ.
“Іноземці в уряді радше для піару тих, хто їх запросив до України. Це будуть своєрідні “смотрящі” за фінансовими потоками та грошовою допомогою, яка надходить зі США, ЄС, МВФ, аби гроші знову не розікрали. Їхнє призначення – настійливо лобіювали, аби контролювати фінансову систему, бо українська еліта наскільки прогнила, що їй уже не довіряють”, – каже директор Центру політичного аналізу “Стратагема” Юрій Романенко, повідом­ляє “Німецька хвиля”.
Набагато більше питань викликало створення в новому уряді Міністерства інформаційної політики. А ще те, що його очолив кум Президента Порошенка Юрій Стець. Одна справа бути в наглядовій раді “5 каналу”, що належить Порошенкові, а друга – міністром. Це вже перебір…
Великим міфом, який виник навколо нинішнього уряду, є те, що він виключно професіональний. Міністрів призначали за квотами, і вже питанням партій було те, чи пропонувати іноземців, а чи своїх людей
Журналістська спільнота також схвильована тим, що перед створенням нового міністерства, яке фактично можна назвати міністерством пропаганди, влада не порадилась із громадськістю, не винесла на обговорення повноважень, які отримає це відомство. 
Вчора, 3 грудня, відбувся круглий стіл за участі Юрія Стеця, депутатів і журналістів, на якому обговорювали проект положення про Міністерство інформаційної політики. З найбільш резонансних пунктів цього документа можна назвати той, що нове міністерство збирається розробити державні стандарти телевиробництва, реєструвати ЗМІ і затверджувати стандарти для професій у сфері медіа. Якщо говорити про необхідність такого відомства в контексті контрпропаганди та інформаційної війни з Росією, то цим держава вже давно мала б зайнятись. І необов’язково було створювати міністерство. 
Також невеликий скандал виник через призначення Валерія Вощевського віце-прем’єром. Перед голосуванням за уряд депутатам роздали біографії кандидатів. У біографії Вощевського зазначалось, що в нього корупційне минуле, пов’язане з перебуванням на посаді голови Укравтодору. Сам Вощевський спростував це, заявивши, що кримінальну справу порушили і одразу ж закрили, що це був тиск режиму Януковича (посаду він отримав за квотою “Блоку Литвина”). 
Як би там не було, але це все якось не дуже схоже на новий професійний уряд технократів, як його рекламують і Президент, і прем’єр. Важливим є те, що в Радикальній партії роздані біографії Вощевського назвали провокацією проти всієї своєї політсили, адже Вощевський потрапив у Кабмін за квотою партії Ляшка. Спікер Гройсман пообіцяв розібратись із цим скандалом і покарати тих, хто підготував депутатам такі біографії.

Квоти залишились

А тепер повернімось до квот. Великим міфом, який виник навколо нинішнього уряду, є те, що він виключно професіональний. Міністрів призначали за квотами, і вже питанням партій було те, чи пропонувати іноземців, а чи своїх людей. 
У вівторок вдень на коаліційних зборах партії узгодили свої подання: від БПП в уряді – Геннадій Зубко, Олександр Квіташвілі, Айварас Абрамовічус, Наталія Яресько, Володимир Демчишин, Андрій Пивоварський, Сергій Квіт, Павло Розенко і Юрій Стець. 
Від “Народного фронту” насамперед потрібно згадати Арсенія Яценюка, а ще В’ячеслава Кириленка, Арсена Авакова, Павла Петренка, Ганну Онищенко. Від “Батьківщини” – Ігоря Шевченка та Ігоря Жданова. 
“Самопоміч” відмовилась від відповідальності та від посади першого віце-прем’єра для Андрія Садового, запропонувавши зробити міністром аграрної політики Олексія Павленка, директора групи компаній “Фокстрот”.
Також зазначимо, що за всіма урядовими баталіями парламентарі 2 грудня так і не встигли обрати віце-спікерів і голів комітетів. Депутати далі “торгувались” і мають вирішити це питання на сьогоднішньому пленарному засіданні.

Перше засідання Кабміну

Новий уряд учора вже провів своє перше засідання. На ньому Арсеній Яценюк заявив міністрам, що до кінця тижня потрібно підготувати програму дій. 
Зі слів прем’єра, вона міститиме п’ять ключових напрямків реформ: національна безпека та оборона, боротьба з корупцією, енергетика, економічні та адміністративні реформи. Крім того, Яценюк доручив новому міністру фінансів Наталії Яресько запросити до України місію МВФ.
Серед іншого Арсеній Петрович відзначився словами про аварію на Запорізькій атомній електростанції… Своєю чергою міністр енергетики Володимир Демчишин пояснив, що йдеться про технічну зупинку третього енергоблоку Запорізької АЕС для поточного ремонту. Робота енергоблоку повинна відновитись уже завтра.
13.08.2016 21:24
http://vk.com/id167842287

Сейчас Олесь Довгий отстаивает права пенсионеров, которых, согасно конституции, правительство не должно обдирать до копейки http://ua.112.ua/polityka/derzhava-ne-povynna-ekonomyty-na-pensionerakh--oles-dovhyi-315677.html


Для того щоб залишити коментар необхідно
15.4814 / 4.29MB / SQL:{query_count}