Розбір посад

Учасники коаліції погодили лише частину коаліційної угоди. Наступного тижня вони далі ділитимуть крісла в майбутньому Кабінеті Міністрів

фото: Reuters
Переможці парламентських виборів – 2014 узгодили частину коаліційної угоди, що стосується проведення реформ. Текст документа обіцяють оприлюднити на сайтах усіх політичних сил, що брали участь у його створенні.
“Ми завершили роботу над частиною коаліційної угоди, в якій визначений зміст реформ, над якими працюватиме коаліція. Сьогодні цей документ буде оприлюднений на веб-сторінках політичних сил, що брали участь у роботі з підготовки угоди”, – заявила після завершення консультацій представник “Самопомочі” Оксана Сироїд.
Вона уточнила, що йдеться про судову та антикорупційну реформи, децентралізацію влади, державного управління, системи органів правопорядку, системи національної безпеки, охорони здоров’я, регуляторної політики, реформу енергетики, фінансового сектору, інфраструктури і транспорту, сільського господарства, соціально-гуманітарну, а також реформу виборчого законодавства і змін до Конституції. Остання, як запевняють учасники коаліційних переговорів, передбачає зняття депутатської недоторканості.
Та це ще не кінець роботи: у вівторок-середу переговори відновлять  – працюватимуть над регламентом діяльності коаліції, взаємодією коаліції з урядом та опозицією.
Значну частину регламентного блоку документа вже погодили, однак залишається кілька неузгоджених моментів. “Основна робота завершена на 95 відсотків. Ті 5 відсотків, що залишаються, закінчать у середу. На цьому, я думаю, функції робочої групи будуть завершені і розпочнеться робота з підготовки першого засідання Верховної Ради… Це конституційна норма… Не буде ніяких затримок із проголошенням коаліції, у тому числі з вирішенням усіх кадрових питань. Це зроблять у перший день роботи новообраної Верховної Ради”, – заявив представник “Народного фронту” В’ячеслав Кириленко.
фото: kmu.gov.ua 
Щодо кадрових питань, то сторони далі обмінюються списками бажаних осіб. Так, у середу ввечері, як стало відомо Insider, Петро Порошенко подав Арсенієві Яценюку пакет пропозицій щодо формування Кабінету Міністрів. Президент хоче, аби першим віце-прем’єром став Віталій Ковальчук, а Микола Томенко обійняв посаду віце-прем’єра. Також Порошенко хоче залишити за своєю людиною пост глави МВС (на нього є два кандидати – Віктор Балога та воєнний прокурор Анатолій Матіос). На своїх місцях можуть залишитися як міністр оборони Степан Полторак, так і голова МЗС Павло Клімкін.
Учора, 14 листопада, стало відомо про апетити самого Арсенія Яценюка. Він пропонує Володимира Гройсмана на посаду віце-прем’єра – міністра регіонального розвитку, а Ігоря Жданова – на пост гуманітарного віце-прем’єра. Яценюк пропонує залишити на своїх посадах і голову МВС Арсена Авакова, і голову Мінкульту Євгена Нищука, і міністра освіти і науки Сергія Квіта.
Однак аналізувати ці пропозиції нема сенсу, оскільки вони залишаються всього лише заявами, які насправді ні з ким не узгод­жувались. До прикладу, “ударівець” Павло Розенко, якого Яценюк пропонує призначити міністром соціальної політики, так відреагував на цей список: “О! Рівень тролінгу досягнув максимуму. Якщо прем’єр починає цим займатися – 101 левел”.
Вже можна відзначити, спостерігаючи за процесом узгодження нового складу Кабміну, що партії і не думають відходити від квотного принципу: аби збити докупи в коаліції бодай 300 депутатів, кожному учасникові майбутньої більшості обіцяють щонайменше крісло-два. І це ті ж люди, які говорили про уряд незалежних від політиків технократів, які проводитимуть необхідні реформи без страху втратити посаду.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.3426 / 4.09MB / SQL:{query_count}