Півкроку до коаліції

У парламентську більшість не прийматимуть позафракційних депутатів

фото: union.ua
П’ять демократичних партій, які потрапили у новий парламент, нарешті узгодили принципи формування коаліції. Під відповідним протоколом свої підписи поставили представники “Блоку Петра Порошенка”, “Народного фронту”, “Самопомочі”,  Радикальної партії та “Батьківщини”.
Документ передбачає, що до коаліції зможуть долучитись тільки представники цих політсил. Якщо самовисуванці захочуть увійти в більшість, то будуть змушені приєднатись до якоїсь із п’яти фракцій.
“Членами майбутньої коаліції не можуть бути представники політичного об’єднання “Опозиційний блок” і депутати, які голосували за “диктаторські закони 16 січня”, – також вказано у протоколі.
Підписаний документ – це тільки півкроку, він окреслює, якою має бути коаліційна угода. Зокрема, вона буде складатися з 3-х розділів: загальні засади (принципи), регламент діяльності коаліції, напрями діяльності (зміст реформ: короткострокові (пріоритетні) і середньострокові).
Керівними органами парламентської більшості, як і було запропоновано раніше, будуть збори коаліції та рада коаліції. Від кожної фракції до складу ради коаліції входять по троє представників, один з яких повинен бути головою фракції. І кожна фракція в раді коаліції матиме один голос. А рішення рада коаліції ухвалюватиме трьома четвертими голосів. Також будуть питання, для яких необхідний консенсус.
Сам проект угоди політики планують узгодити і оприлюднити до кінця цього тижня
Загалом коаліційна угода буде основою для діяльності нового уряду. Але сам проект угоди політики планують узгодити і оприлюднити до кінця цього тижня.
Важливим є те, що у вже підписаному протоколі майбутні учасники коаліції визначили принципи формування уряду. “Прем’єр-міністр формує склад уряду на підставі консультацій з парламентською коаліцією і несе персональну відповідальність за його роботу. Особи не можуть бути призначені на посади за квотним принципом. Міністри самі підбирають собі заступників”, – зазначено у протоколі.

Володимир Парасюк, самовисуванець, переможець у Яворівському виборчому окрузі №122 (зі сторінки в соцмережі Facebook):
– П’ять політичних сил підписали протокол, згідно з яким формуватиметься майбутня коаліція і уряд. Нарешті цей процес зрушив з мертвої точки. Однак... В одному з положень йдеться, що позафракційні депутати не можуть увійти до коаліції, тобто, я – депутат-самовисуванець, який балотувався по мажоритарному округу, не маю права стати членом коаліції. Я зобов’язаний вступити в одну із діючих фракцій, і тоді мені дозволять стати частиною коаліції, або ж, якщо залишусь позафракційним, мене в коаліцію не візьмуть. 
Ось такий вибір без вибору. Нічого не змінилось, знову все вирішують партії і ділять між собою. Якби хотів бути частиною команди Порошенка, Яценюка, “Самопомочі”, чи ще якоїсь політсили, я б з легкістю погодився на пропозицію йти по їх списках. Я вирішив бути максимально незалежним, бо не вірю жодній із цих сил і саме тому йшов на вибори самовисуванцем-мажоритарником… 
Чому, щоб увійти в коаліцію, я повинен ставати членом якоїсь фракції?  Фракція диктує умови і часто закриває рота, але я йшов на вибори не для того, щоб бути лояльним і мовчати, коли кояться безчинства. 
Водночас, за інформацією “ДеПо”, до завтра вже мають з’явитись прізвища всіх майбутніх міністрів. За тією інформацією, яка вже з’явилась, Арсен Аваков має залишитись у кріслі очільника МВС, як Павло Петренко – міністр юстиції, Людмила Денисова – міністр соцполітики, Остап Семерак – міністр Кабінету Міністрів. Усі вони з “Народного фронту”. Також людям Яценюка має відійти і Міністерство фінансів, його може очолити Андрій Пишний.  Тим часом Міністерством економіки може керувати хтось із “Самопомочі”.
Щодо представників президентської сили, то вони мають зайняти крісла віце-прем’єрів. Йдеться про Володимира Гройсмана (напрямок регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ) та Миколу Томенка (гуманітарний блок). Також люди Порошенка залишаться на своїх посадах у МЗС (Павло Клімкін) та Міноборони (Степан Полторак), Міносвіти (Сергій Квіт). Міністерство культури також може очолити представниця БПП Оксана Білозір. Своєю чергою Ольга Богомолець має очолити Міністерство охорони здоров’я.
По кандидатурах в очільники інших міністерств інформації поки що немає або вона дуже сумнівна. Зрештою, за своїх представників у новому уряді борються ще Радикальна партія і “Батьківщина”. Тож торги тривають.
Насамкінець зазначимо, що “Свобода” вже заявила, що її члени складають із себе повноваження міністрів та голів ОДА і РДА. В нинішньому уряді “свободівцями” були очільник Мінагрополітики та продовольства Ігор Швайка, міністр екології Андрій Мохник та віце-прем’єр Олександр Сич.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1284 / 4.11MB / SQL:{query_count}