Важкі коаліційні “пологи”

Поки ЦВК не встигала підрахувати результати виборів у всіх округах, партії-переможці продовжили перемовини щодо формування коаліції

фото: zn.ua
Одразу після виборів 26 жовтня Президент пообіцяв у найближчі дні народження нової коаліції, а Цент­рвиборчком обіцяв вкластись у визначений термін і встановити офіційні результати голосування до 10 листопада. І перше, і друге давалось важко.
Учора, 10 листопада, до півночі в ЦВК залишався час, щоб оголосити результати виборів. Станом на 16.00 комісія підрахувала результати у 187 мажоритарних округах зі 198 і оголосила перерву. Тож роботу ЦВК мала продовжити до ночі. На момент здачі номера у друк ще не було відомо, як ЦВК справилась із своїм завданням. Але ще раніше голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський заявив, що нова Рада запрацює і без оголошення результатів у всіх округах.
“Верховна Рада України вважається повноважною за умови обрання двох третин від конституційного складу, тобто за наявності 300 народних депутатів”, – зазначив Охендовський.
Тобто ЦВК достатньо було оголосити результати виборів у багатомандатному окрузі (225 депутатів по партійних списках). Зазначимо, що станом на 9 листопада уже були визнані обраними 168 мажоритарників.
Серед проблем, з якими зіткнулись члени ЦВК, можна виділити встановлення результатів голосування в окрузі №50 (Донецька область). 9 листопада Центрвиборчком звернувся до МВС та Генпрокуратури щодо можливих фальсифікацій у цьому окрузі. У ЦВК встановили розбіжності у даних із 19 дільниць та від тих, які передала ОВК.

Читайте також
Коаліційний сплав. У наступні кілька днів стане відомо, хто і на яких умовах сформує більшість у новому парламенті
Щодо формування коаліції, то у понеділок робоча група з узгодження коаліційної угоди  продовжила засідання. Перемовини тривали у будівлі ВРУ у закритому режимі. Перед початком засідання представники різних партій позитивно висловлювались про перемовини і зазначали, що раніше вже узгодили  низку пунктів коаліційної угоди. Представник президентської сили Юрій Стець заявив, що саме їхній проект угоди взятий за основу, він начебто влаштовує усі сторони, які лише додають до документа нові пункти.
Нагадаємо, що до формування парламентської більшості долучилось п’ять партій – “Блок Петра Порошенка”, “Народний фронт”, “Самопоміч”, “Батьківщина” та Радикальна партія Ляшка.
“У нас конкретно було визначено, що прем’єр-міністр України на підставі консультацій з коаліцією формує уряд. І тут не має значення, чи є підписи тієї чи іншої сторони в протоколі. На підставі цих домовленостей ми і здійснюємо зараз перемовини”, – розповів про деякі результати напрацювань робочої групи інший представник “Блоку Петра Порошенка” Віталій Ковальчук, повідомляють “Українські новини”
Якщо із кандидатурою Арсенія Яценюка на посаду прем’єра сумнівів майже немає, то загалом поділ урядових портфелів буде важким. Політики можуть багато говорити про те, що не застосовуватимуть квотний принцип і що узгоджуватимуть кандидатури міністрів, але зрозуміло, що саме апетити кожної із партій і затягують переговірний процес.
Так у Радикальній партії вже заявляли, що хочуть посади МВС, міністерстві палива та енергетики, міносвіти. Та навряд чи інші чотири політсили так просто віддадуть ці міністерства. Тим паче, коли йдеться про МВС, і про бажання поставити на його чолі  свого представника як у БПП, так і в “Народному фронті”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4414 / 3.99MB / SQL:{query_count}