Донбаський пат

Міністри закордонних справ країн ЄС наголосили на відповідальності Росії за виконання мінських угод

У Люксембурзі зібралась Рада міністрів закордонних справ. 
У своїх висновках європейські політики наголосили на тому, що Росія має зайнятись виведенням незаконних збройних груп, військової техніки, бійців і найманців, а також забезпеченням українсько-російського кордону постійним моніторингом в рамках місії ОБСЄ.
“Рада очікує повної взаємодії сторін та оперативного здійснення всіх інших зобов’язань у рамках мінських угод. Рада підкреслює відповідальність РФ в даному контексті”, – зазначають європейські міністри.
“Очікується непохитна практична готовність сторін до проведення дострокових місцевих виборів у частинах Донецької та Луганської областей у повній відповідності до українського законодавства та міжнародних стандартів, як це передбачено мінським протоколом і законом про особливий порядок місцевого самоврядування. 
Проведення “президентських” і “парламентських” виборів самопроголошеною владою суперечило б букві і духу Мінського протоколу і порушить прогрес у пошуку стійкого політичного рішення. ЄС їх не визнає”, – наголошено у висновках Ради міністрів закордонних справ ЄС.
Водночас депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський, який є постійним доповідачем у питанні України, в інтерв’ю для Polskie Radio заявив, що нині на Донбасі склалась патова ситуація.
“Саміт Європа – Азія у Мілані не приніс жодних рішень. Він тільки посилив переконання лідерів Західної Європи, що Путін не дотримується угод”, – сказав він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6799 / 4.06MB / SQL:{query_count}