Знову розподіл посад

У новій коаліції планують зменшити квоту НУ-НС в уряді

У новій коаліції планують зменшити квоту НУ-НС в уряді

kirilen.jpgКоаліція БЮТ, НУ-НС та Блоку Литвина із промовистою назвою "Національний розвиток, стабільність і порядок" створена. Процес народження нової більшості супроводжувався інтригами, сварками, образами і відставками.

Так з посад керівника фрак­ції НУ-НС та його заступника пішли В'ячеслав Кириленко та Роман Зварич. Натомість тимчасово у крісло лідера "нашооборонців" сів Борис Тарасюк, який, власне, від імені фракції підписав коаліційну угоду.

Утім, відразу ж після створення більшості її почали розхитувати самі її учасники. Наприклад, Владислав Каськів, народний депутат фракції
НУ-НС, заявив, що оприлюднений на сайті Блоку Юлії Тимошенко текст коаліційної угоди суттєво відрізняється від коа­ліційної угоди, за яку голосували члени його фракції.

"Основна маса депутатів з нашої фракції голосувала за коаліцію, і я серед них, виходячи з тексту угоди, яка була нам роздана. І він відрізняється від ва­ріанта, який оприлюднили на сайті БЮТ і який, відповідно, був підписаний лідерами трьох фракцій", - сказав Каськів. За його словами, в редакціях
НУ-НС і БЮТ по-різному викладені, зокрема, питання НАТО.

Жодної фальсифікації не було, спростовує звинувачення свого колеги Борис Тарасюк. "Ніякої підміни не було. Узго­дження відбувалось у неділю і понеділок, "Українська правда" отримала старий текст, який був ще в суботу. Тобто, редакція коаліційної угоди, яку ми підписали, і є її кінцевою редакцією", - пояснив Тарасюк.

А поки незгідні сперечаються навколо легітимності коаліції, інші домовляються про перерозподіл посад у владі. У БЮТ, наприклад, не виключають, що, враховуючи позицію "Нашої України - Народної самооборони" при формуванні нової коаліції, половина міністрів, що входять у Кабмін за квотою цієї фракції, буде замінена. Про це повідомив перший заступник фракції БЮТ Андрій Кожем'я­кін.  Він додав, що консультації з кадрових питань з Блоком Литвина не стосуються посад в Кабінеті Міністрів. За його інформацією, ця фракція претендує на керівні посади в деяких державних установах.

Натомість протилежний прогноз зробив інший бютівець Сергій Міщенко: "Я впевнений, що кадрові перестановки будуть, і, я думаю, Юлія Володимирівна пожертвує нашими квотами для того, щоб задовольнити Блок Литвина". Утім він додав, що квоту НУ-НС теж переглянуть у бік зменшення, оскільки в уряді є міністри, які підтримують Секретаріат Президента та партію "Єдиний центр", але при цьому діють врозріз з курсом уряду. "Я думаю, що тут мають бути перестановки", -  відзначив депутат.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2022 / 4.07MB / SQL:{query_count}