Ховаючи голову

Сьогодні Євросоюз в черговий раз розгляне можливість запровадження нових санкцій проти Росії

Україна має в ЄС надійних партнерів, от тільки вони не можуть вплинути на загальну позицію Європейського Співтовариства. Найбільші гравці ЄС всіляко гальмують запровадження третього етапу санкцій проти Росії. І хоч лідери Німеччини, Британії та Франції пообіцяли взятись за це питання, якщо Путін не схаменеться до 22 липня, слова так і залишились словами… 
У вівторок перед початком засідання Ради міністрів ЄС у Брюсселі Кетрін Ештон – голова європейської дипломатії – повідомила, що постанову про посилення санкцій проти РФ приймати поки що не будуть. Міністрам закордонних справ країн ЄС тільки дали інструкції з розробки можливих подальших санкцій.
Як бачимо, навіть жахливий теракт – падіння “Боїнга-777” – не вплинув на боязку позицію Європи, яка пов’язана з Росією торговельними угодами. Нагадаємо, що ще 16 липня ЄС вирішив розширити чорний список російських підприємств, от тільки, які саме з них туди потраплять, європейці вирішуватимуть до серпня. Цинічність Європи ми добре побачили цього тижня: Британія заявила, що запроваджує нові санкції проти РФ без погодження з іншими країнами – членами Євросоюзу, але невдовзі після того тамтешні депутати оприлюднили доповідь, у якій зазначили, що їхня країна і далі постачає зброю до Росії.
Згідно з повідомленням РАР, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що тепер Єврокомісія повинна запропонувати санкції, які суттєво вплинуть на Росію за мінімальних втрат Євросоюзу. “Це санкції у секторах, обмеження щодо яких вже запровадили не лише США, а й Канада та Австралія… Пропозиції щодо санкцій будуть обговорені під час зустрічі послів країн ЄС 24 липня у Брюсселі… Санкції можуть бути запроваджені рішенням послів у четвер, якщо уряди країн уповноважать їх на це. В іншому випадку це рішення може ухвалити Європейська рада під час наступної зустрічі або ж воно буде затверджене письмово у формі циркуляра”, – сказав він.
Своєю чергою брюссельське видання EUobserver, посилаючись на власні джерела, повідомляє, що в ЄС уже давно розроблені три сценарії запровадження так званих секторальних санкцій щодо Росії. Їх можна назвати обмеженнями легкого, середнього та жорсткого рівнів. Але, на жаль, повідомляється, що “країнам-членам не вдалося дійти згоди щодо запровадження навіть “слабкого” рівня, тому вони обме­жилися проміжним етапом”.
Вже сьогодні ми зможемо побачити справжню позицію ЄС. Тим часом Росія, відчуваючи свою безкарність, продовжує війну з Україною. Учора вітчизняні  ЗМІ повідомили, що на Донбасі знову збили два українські літаки Су-25. В РНБО заявили, що їх атакували з боку РФ (на момент здачі номера у друк ще не було докладнішої інформації про ці випадки, – “Пошта”). 
Водночас в українському МВС зазначили, що мають незаперечні докази причетності глави Міноборони РФ Сергія Шойгу до прямих дій щодо передачі танків, артилерії, установок “Град” терористам на Донбасі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7675 / 4.08MB / SQL:{query_count}