Відкладена заборона

Не вистачило патріотизму чи переміг політичний розрахунок?

Не вистачило патріотизму чи переміг політичний розрахунок?

На позачергову сесію Львів­сь­кої обласної ради, яка мала на меті проголосувати за постанову про заборону комуністичної ідеології, прийшло лише 63 депутати -  половина від основного складу ради. Ці­каво, що на сесію не прийшли депутати і з БЮТ, і з "Нашої України", які є державними службовцями.

Відтак обранці спромоглися тільки на те, аби доручити голові ради Мирославу Сенику сформувати комісію з юристів, істориків, представників товариства "Меморіал" для більш ґрунтовного вивчення питання заборони комунізму та підготовки відповідних звернень до ВРУ. Переклавши, як то кажуть, з однієї голови на іншу свої проблеми, депутати розійшлися.

"Проект рішення, підготовлений на сьогоднішню сесію, складався з одного пункту - звернутися до ВРУ щодо прийняття закону про заборону комуністичної ідеології. Це замало - прийняти лише таке звернення. Треба дати відповідне обґрунтування. Ми вирішили не поспішати з тим питанням, а створити фахову комісію, у якій працюватимуть юристи, історики, щоб показати всю суть комуністичної ідеології, наслідки її сповідування не лише в колишньому СРСР. Юристи, базуючись на фактажі, мали би надати конкретні проекти рішень, які б мали правові наслідки. Ми могли сьогодні провести цю сесію, прийняти звернення до ВРУ. Але не так це має виглядати", - пояснив Мирослав Сеник.

Відтак голова повідомив, що комісія підготує відповідні проекти рішень, а сесія відбудеться вже у першому кварталі наступного року.

А малу кількість депутатів, які прийшли на "антикомуністичну" сесію, Мирослав Сеник дипломатично пояснив тим, що "це свідчить про те, що депутати вважають: рішення має бути більш вагомим". Зрештою, висловлюючи свою особисту думку про доціль­ність проведення у вівторок позачергової сесії ЛОР, присвяченої "комунізму", Мирослав Сеник зазначив: "Це риторичне запитання. Я теж вважаю, що сьогодні це питання не потрібно було ініціювати".

Утім, існує й інша версія проваленої сесії - створення коаліції у столиці, що потребує зважених рішень на місцях. "Багато партій, які представлені у парламенті, розраховують на обрання спікера. Думаю, це пов'язано із ситуацією у ВРУ, із питанням обрання голови ВРУ, формуванням нового формату більшості", - пояснив депутат фракції УНП Олег Нємчинов. "Можливо, вони отримали якусь негласну вка­зів­ку", - додав депутат.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6947 / 4.07MB / SQL:{query_count}