Терористичний референдум

Сепаратисти на сході України попросились до Росії. Самі ж диверсанти вже стріляють один в одного, поки триває антитерористична операція

фото: АР
Терористи-сепаратисти у Донецькій та Луганській областях вихідними таки провели свій псевдореферендум за відділення від України самопроголошених республік. 
Явку і результати намалювали захмарні, як і передбачалось, – понад 90%. І порахували все дуже швидко. А вже в понеділок купка терористів проголосила незалежність Донецької республіки, а в Путіна попросила приєднати їх до складу РФ.
Жодні цифри з так званих референдумів насправді особливого значення не мають, адже бійці АТО ще напередодні перехоплювали не одну партію уже “правильно” заповнених бюлетенів. Українські ЗМІ повідомляли, що, до прикладу, в Маріуполі участь у “референдумі” взяло не більше 4% жителів.
“Прагну висловити офіційну позицію ЦВК: дії, які імітовано 11 травня на територіях окремих місцевостей Донецької й Луганської областей, не мають жодного відношення до референдумного процесу й до способу висловлення волі українського народу, зокрема, на окремо взятій частині території України. Тому відповідні дії не мають ніяких правових наслідків. У цьому випадку правоохоронні органи повинні вжити заходів і виявити, чи мали місце “ознаки діянь, направлених на скинення конституційного ладу й захоплення державної влади”, – заявив 12 травня Андрій Магера, заступник голови Центрвиборчкому, передає УНІАН.
І якщо кримський референдум також виглядав як фарс, то організатори “голосування” під дулами автоматів на Донеччині та Луганщині переплюнули і його. На цей раз “рахувальники” теж не задумувались над законністю всього цього дійства. Списки виборців на дільниці складались від руки, спостерігачів не було, бюлетені надруковані на принтері, у комісіях по три невідомо звідки взяті людини, а деякі дільниці влаштували просто на вулиці і роздавали бюлетені усіх перехожим. Ось такий “референдум” по-донбаськи…  
Дивує інше, як українські силовики взагалі дозволили провести такі “референдуми” в епіцентрі проведення антитерористичної операції! Тут потрібно зазначити, що місцева офіційна влада напередодні відмежувалась від незаконного сепаратистського “волевиявлення” і навіть попередила, що терористи під дільниці можуть силою захопити близько 80 шкіл у Донецьку. І  у школах таки без боротьби зорганізували дільниці. 
Ба більше, у Донецьку, за повідомленнями ЗМІ, ще 10 травня на добу раніше анонсованого дня тамтешній Ворошиловський суд надав свої приміщення під “референдум”. Зауважимо, що в понеділок президія Луганської облради поширила заяву, в якій закликала визнати результати тамтешнього референдуму. А ще в цій заяві депутатів йдеться про федералізацію України.

Рука Ахметова


фото: AP
Та, що найцікавіше, тепер між сепаратистами почались міжусобиці. 12 травня,  за повідомленням Дмитра Тимчука, керівника Центру військово-політичних досліджень та координатора групи “Інформаційний опір”, терористи стріляли один по одному. 
“За оперативним даними групи “Інформаційний опір”, біля села Карповка біля Слов’янська відбувся бій між групами терористів. Упродовж 20 хвилин дві групи терористів загальною чисельністю до двох десятків людей “з’ясовували відносини” за допомогою автоматичної зброї. З боку однієї із груп був задіяний 7,62-мм кулемет ПК… Українські силовики в перестрілці не брали участі”, – повідомив Тимчук.
Та найцікавіше те, що самопроголошений губернатор Донецької республіки Павло Губарєв розповів в інтерв’ю “Российской газете” про те, що сепаратистів фінансує… Ринат Ахметов. “Виявилося, що дві третини активістів уже на утриманні олігарха Ахметова. Дуже невелика група осіб зберігала вірність ідеї, але при цьому однаково брала гроші. Гроші брали всі!”, – заявив Губарєв. Зауважимо, що в Партії регіонів уже встигли назвати Губарєва пройдисвітом. Ось такі розбірки…
Експерти вже давно стверджували, що Ахметов грає на дві сторони, заявляючи про підтримку цілісності України і вимагаючи припинити АТО. І тепер ще цинічніше виглядають його заяви про те, що він не підтримує референдум.
Ахметов разом із губернатором Тарутою могли зупинити сепаратистські шабаші на Донбасі ще у їх зародку. Але тамтешні олігархи граються із вогнем…
“Всі чотири референдуми в Донецькій і Луганській областях проходили поза правовим полем України. Ми працюємо тільки в рамках українського законодавства і враховувати у своїй роботі будемо тільки його. На наші активи, скажімо так, зверталися організатори референдумів. Ми ввічливо просили у них правову базу і оскільки її не було – на цьому розмова зазвичай уривалася”, – заявила Наталія Ємченко, директор із комунікацій Систем Кепітал Менеджмент (СКМ), що належать Ахметову, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.
Усім зрозуміло, що Ахметов разом із губернатором Тарутою могли зупинити сепаратистські шабаші на Донбасі ще у їх зародку. Але тамтешні олігархи граються із вогнем… “Регіонали”, повністю контрольовані Ахметовим, нині захищають референдум. “Проведений референдум, який ви назвали фарсом, я б так легко його не оцінював. Я не знаю, хто вам звітував про 24% , я сам проїхав кілька виборчих дільниць у Луганську, потім мені видзвонилися десятки мої друзів, які брали участь у голосуванні, і кажуть, що там такий підйом, який був на референдумі у 2004-2005 роках на виборах президента”, – сказав 12 травня на погоджувальній раді в парламенті лідер фракції ПР Олександр Єфремов.
А разом із ним роль п’ятої колони традиційно продовжили виконувати і комуністи. Петро Симоненко навіть вимагав покарати голову Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського за організацію батальйону “Дніпро”.
Тож, як би там не було, але нинішнім керівникам силових відомств варто було б взяти до уваги сепаратистські висловлювання людей із мандатами нардепів. Надто вже багато сепаратистам різного рівня і відвертим ворогам країни дозволяє нинішня тимчасова влада. Навіть у президенти балотуватись…
А якщо повертатись ще до ролі олігархів у нинішній ситуацій, то варто зазначити, що усім відомий олігарх Дмитро Фірташ, арештований в Австрії, ще на вихідних в інтерв’ю телеканалу “Інтер” заявив, що підтримує проведення позачергових президентських виборів в Україні, але водночас виступає за федералізацію країни.

Далі ще гарячіше…

 
фото: Євгеній Фельдман
І попри заяви господаря Кремля про те, що він, начебто, був за перенесення “референдумів” на Донбасі, але зрозуміло, що ситуація продовжує розвиватись за його сценарієм.
Уже у понеділок прес-служба Кремля поширила заяву, в якій запевнила, що Росія поважає “референдум” на Донбасі. “У Москві з повагою ставляться до волевиявлення населення Донецької й Луганської областей і виходять із того, що практична реалізація підсумків референдумів пройде цивілізованим шляхом, без жодних рецидивів насилля, через діалог між представниками Києва, Донецька й Луганська. В інтересах налагодження такого діалогу вітаються будь-які посередницькі зусилля, у тому числі по лінії ОБСЄ”, – зазначено у заяві.
Ми вже знаємо, як Москва поважає міжнародне право на прикладі Криму. Звичайно, Донбас не півострів, анексувати його буде важче, але про такі плани північно-східного сусіда забувати не варто.
“Всі ми прекрасно розуміємо, що цей “референдум” – лише фіговий листочок, яким Москва прикриває свої дії. І листочок не єдиний. Ще спочатку було ясно, що якщо Путін вирішив вводити війська, то це відбудеться незалежно від успішності чи неуспішності “референдуму”. Це для Кремля – лише додаткове прикриття… Москвою на сьогодні створені вже як мінімум два приводи для введення своїх військ. Перший – це згаданий псевдореферендум… Другий – це оголошення подій на сході України “громадянською війною” та підготовка введення своїх “миротворців”. Зрозуміло, рятуючи “співвітчизників” і “братній народ” від “кровожерливої ​​київської хунти”, – зазначив Дмитро Тимчук в інтерв’ю для сайту “Інформаційний опір”.
Коли він закликав екстремістів на сході України відкласти референдум, то таким чином запросив Європу домовлятися щодо розділу України. А якщо Європа не захоче брати участь у розчленуванні, Росія буде діяти сама
Своєю чергою американська газета The Washington Post вийшла з матеріалом про те, що Путін пропонує Заходу разом розділити Україну. “Коли він закликав екстремістів на сході України відкласти референдум, то таким чином, на думку оглядача, він запросив Європу домовлятися щодо розділу України. А якщо Європа не захоче брати участь у розчленуванні, Росія буде діяти сама”, – зазначено у статті.
У понеділок співробітник ГРУ РФ Ігор Гіркін, відомий як “Стрєлков”, своїм “наказом” як “верховного головнокомандувача Донецької республіки” перепідпорядкував собі усі постійно дислоковані на території республіки військові формування, органи безпеки, міліції, митниці, прикордонної служби, прокуратури, а також інші воєнізовані структури і вчергове попросив Путіна військової допомоги.
Що нині залишається робити українській владі із усім цим фарсом? Лише одне – успішно завершити нині мляву антитерористичну операцію. Путін зупинятись не збирається і провокації все збільшуватимуться із наближенням президентських виборів у нашій країні. Та й невідомо в який момент Кремль почне активно реагувати на “донбаський референдум”. Під небезпекою масштабніших санкцій від Заходу Путін зможе ще зволікати, однак від своїх планів не відмовиться. Зазначимо, що Сергій Лавров, голова МЗС Росії, уже заявив про перспективність ще одного раунду чотиристоронніх перемовин (Україна, Росія, США, ЄС) щодо врегулювання ситуації.
А для повноти картини Кремль знову витягнув із небуття диктатора-втікача Януковича. Російське інформагентство ИТАР-ТАСС у понеділок поширило заяву від його імені із підтримкою “референдуму” і закликом зупинитись до влади у Києві. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6374 / 4.18MB / SQL:{query_count}