Друзі України

ПАРЄ засудила російську анексію Криму та позбавила Росію права голосу до кінця року

фото: real.gr
Цього тижня в Парламентській Асамблеї Ради Європи відбулось два знакових для нашої країни голосування. Спочатку у середу Асамблея ухвалила резолюцію, в якій засудила військову агресію Росії у Криму, а після цього, в четвер позбавила Росію до кінця 2014-го права голосу й можливості брати участь в обранні суддів і генерального секретаря Ради Європи та участі у керівних органах ПАРЄ і спостережних місіях. 
Звичайно ж, російська делегація відповіла на це демаршем. От тільки тут потрібно зауважити, що санкції проти наших агресивних північно-східних сусідів могли бути ще жорсткішими. І якщо Росія не припинить анексію Криму, то вони на неї чекають.

Анексію спровокувала Росія

Цивілізований світ чітко дав зрозуміти Путіну, що він не миритиметься з його спробами перекроювати карту Європи. 
“Враховуючи той факт, що ні питання відокремлення, ні питання інтеграції з Російською Федерацією не домінували в політичному порядку денному населення Криму до російської військової інтервенції, Асамблея вважає, що рух до відокремлення та інтеграції з Російською Федерацією було ініційовано і спровоковано російською владою під прикриттям військової інтервенції”, – зазначено у резолюції ПАРЄ, ухваленій у середу.
За документ проголосувало 154 делегати, проти – 26, 14 – утрималось. Асамблея наголосила, що “жоден із аргументів, які використовує Росія для виправдання своїх дій в Україні, не базується на правдивих фактах і доказах”. А “так званий референдум, який був організований у Криму 16 березня 2014 року, є неконституційним і не відповідає ані кримській, ані українській конституціям. Крім того, явка виборців, про яку повідомлялося, і результати референдуму є неправдоподібними”. Важливо і те, що ПАРЄ закликала Росію вивести свої війська із Криму, включно із Чорноморським флотом РФ і відвести свої війська від наших кордонів.
Асамблея “рішуче заперечила проти будь-яких ідей федералізації України і будь-якого зовнішнього тиску ззовні з метою здійснити федералізацію в майбутньому, так як це суттєво послабить єдність і стабільність країни”. І також наголосила на визнанні легітимності нової влади у нашій країні. Водночас у резолюції ПАРЄ звернуто увагу на необхідності проведення в Україні конституційної реформи, впровадження нового виборчого кодексу, судової реформи та децентралізації влади.
Потрібно зауважити, що під час обговорення цієї резолюції в ПАРЄ також знайшлись “друзі Путіна”. Так, позицію РФ підтримав угорський неонацист з партії “Йоббік”, заявивши, що Крим є російським, а Закарпаття – угорським… 

Без права голосу

Сама ж російська делегація залишилась украй незадоволеною ухваленням резолюції щодо України. Напередодні ще одного важливого голосування у четвер, яке стосувалось урізання повноважень російської делегації, її голова Олексій Пушков заявив, що РФ навіть розглядає можливість виходу з ПАРЄ.
А на саме четвергове обговорення та голосування росіяни вже не з’явились. Своєю чергою ПАРЄ ухвалила резолюцію про санкції щодо РФ через анексію Криму, якою, як ми уже згадували, позбавили російську делегацію права голосу в організації до кінця року. Автором цієї резолюції є представник Австрії Штефан Шеннах. За документ проголосувало 145 делегатів із 188 присутніх. При цьому у резолюцію було внесено поправку, яка забороняє Росії брати участь у керівних органах ПАРЄ й місіях спостереження, зокрема, за виборами.
При цьому цьому представник Грузії запропонував поправку, яка взагалі анульовувала повноваження російської делегації в ПАРЄ. Та асамблея її не змогла ухвалити. 82 делегатів проголосували “за”, і 82 – “проти”, ще 6 утримались.
Насамкінець лише зазначимо, що в залежності від того, як РФ поводитиметься відносно України, вже в січні наступного року ПАРЄ вирішуватиме, чи повертати право голосу російській делегації, чи продовжувати, а можливо і збільшувати санкції.

 Чотиристоронні перемовини                          
Наступного тижня мають відбутись зустрічі верховного представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, держсекретаря США Джона Керрі та керівників МЗС України та Росії Андрія Дещиці та Сергія Лаврова для пошуку виходів ситуації, що склалась. 
Зокрема, УНІАН, із посиланням на анонімного європейського дипломата, повідомляє, що така зустріч відбудеться 17 квітня. “Саме про це говорять різні джерела. Дата визначена точно, місце ще на 100% не підтверджене, але напевно, це буде Женева”, – цитує свого співрозмовника УНІАН.
Водночас повідомляється, що російська сторона наполягає, щоб до складу української делегації були включені представники східних регіонів України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9881 / 4.1MB / SQL:{query_count}