Сепаратизм у меншості

Абсолютна більшість українців не підтримують сепаратистських ідей

фото: Reuters
Фонд “Демократичні ініціативи” презентував результати дослідження щодо сепаратистських настроїв українців. І ці результати виявились дуже цікавими, особливо для тієї групки людей, які нині на весь голос кричать про бажання жити в Росії і силою утримують українські адмінбудівлі на сході країни.
Так-от, ідею відокремлення області (регіону) від України та приєднання до іншої держави підтримало лише 8% респондентів. Понад 80% українців висловились проти цього. Якщо брати до уваги територіальний розподіл настроїв, то на Донбасі за сепаратизм висловилось 18% опитаних, в інших східних областях (Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області) – 7%, у південних – 6,5%, у центральних – 2%, у західних – 0,5%.
Ідею створення незалежної держави на основі південно-східних областей загалом підтримують 11% населення України, на півдні – 10%, сході – 10%, на Донбасі – 18%, а ідею відокремлення  південно-східних областей та їх приєднання до Росії підтримують 9,5% населення півдня, 11% населення сходу та 27% населення Донбасу. А за створення незалежної держави на основі однієї області загалом по Україні висловились лише 6% респондентів. На Донбасі таких 17%, на сході – 10%, на півдні – 7%, в центрі – 2%, на заході – 3%.
На Донбасі за сепаратизм висловилось 18% опитаних, в інших східних областях (Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області) – 7%, у південних – 6,5%, у центральних – 2%, у західних – 0,5%
При цьому показово, що сепаратистські настрої більш поширені серед людей старшого віку, аніж серед молоді. Та найбільше непокоїть те, що 58% жителів Донбасу, 48% – півдня, 36% – сходу і 20% жителів центру вважають, що мiж захiдними i схiдними регiонами України існують глибокi полiтичнi протирiччя, мовнi та культурнi вiдмiнностi економiчнi диспропорцiї, що у перспективi вони можуть роз’єднатися i –  або створити свої держави, або увiйти до складу рiзних iнших  держав.
Водночас об’єднують українців загрози: 72% респондентів упевнені, що  нині існують серйозні загрози для України. Трьома найбільшими  загрозами громадяни вважають захоплення України або частини території іншими державами (48%), розпад України на кілька частин (43%) та економічний занепад (42%). 
Зауважимо, що це опитування проводилось з 16 по 30 березня. Загалом було опитано 2010 респондентів у 24 областях, у Криму та місті  Києві. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Діалог зі сходом

Тут лише потрібно зауважити, що у середу зранку Арсен Аваков пообіцяв упродовж 48 годин завершити антитерористичну операцію у східних областях, де проросійські сепаратисти продовжували утримувати адмінбудівлі. Зокрема, у Донецьку приміщення ОДА, а у Луганську – обласну СБУ. Та станом до учорашнього вечора силовики жодних операцій не проводили, продовжувались перемовини.
Разом із тим, учора схід країни (Донецьк та Дніпропетровськ) відвідав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. У Донецьку він зустрівся із олігархом Рінатом Ахметовим. Яценюк, як і Ахметов, заявили, що вони проти силового врегулювання ситуації та за мирне звільнення адмінбудівель. Водночас прем’єр пообіцяв, що влада не має наміру скасовувати мовний закон Колесніченка-Ківалова, а парламент має ще ухвалити закон про місцевий референдум.
А із студії у Дніпропетровську Яценюк учора провів “Діалог зі сходом”, який транслювали також телеканал “Донбас” та обласні державні телеканали Луганської та Донецької областей.
13.04.2014 6:33
bvstile@gmail.com

кого на Украине можно выдвинуть в призиденты? Кто достоин сохранить остаток Украины ладно уже без Крыма?


13.04.2014 6:11
http://vk.com/id203982899

НАВИЩО,ПОКАЗУВАТЬ,КОМЕНТАРИ,ПРИДУРКИВ,


Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8561 / 4.19MB / SQL:{query_count}