Бити чи бити?..

Суд заборонив проведення масових акцій у центрі Києва до 8 березня. Опозиція готується до можливого розгону Майдану

фото: Reuters
Влада шукає шляхи для того, щоб узаконити розгін Майдану. Зокрема у середу стало відомо, що Окружний адмінсуд Києва за позовом КМДА заборонив проведення акцій протесту у центрі Києва від 8 січня до 8 березня. 
У столичній адміністрації заявили, що проведення мирних зборів у центрі Києва та на прилеглих вулицях створює загрозу національній безпеці, громадському порядку та правам і свободам громадян. Це рішення є в Єдиному держреєстрі судових рішень. Але от ухвалювалось воно ще 6 січня, у державний вихідний день 6 січня о 20.10 (!).
Нагадаємо, що опозиція вже попереджала про можливі провокації на Майдані і навіть оголосила мобілізацію мітингувальників. А учора на сторінці Самооборони Майдану у соцмережі Facеbook з’явилась інформація про те, що влада стягує до центру столиці силовиків. “УВАГА! До центру Києва знову стягують “Беркут” та внутрішні війська! У цю та наступні ночі можливий штурм Майдану. Дуже важливо бути вночі на Майдані. Що більше нас – то менша ймовірність насилля!”, – зазначено у повідомленні.
Рішення ухвалювалось ще 6 січня, у державний вихідний день 6 січня о 20.10 (!)
Також насторожує і те, що учора Олена Лукаш, міністр юстиції, заявила про те, що силовики мають право застосовувати силу проти мітингувальників. “Останні події свідчать, що деякі акції в Україні не відповідають загальноєвропейським вимогам та спрямовані на прояви насильства, причому їхні учасники нехтують правами громадян, а окремі дії протестувальників суперечать вимогам мирних зібрань, суперечать Конституції та законодавства і містять у собі ознаки кримінальних злочинів”, – зазначила Лукаш.
Та в усій цій ситуації з можливою підготовкою силовиків до зачистки центру Києва дещо дивує перелік вулиць, на яких суд заборонив проведення масових акцій: Михайлівська площа з прилеглими вулицями: Трьохсвятительська, Десятинна, Михайлівська, Європейська площа з прилеглими вулицями: Трьохсвятительська, Костьольна, Володимирський узвіз; парк Тараса Шевченка з прилеглими вулицями: Льва Толстого, Терещенківська, Володимирська; бульвар Тараса Шевченка, вулиця Грушевського, Маріїнський парк і парк “Хрещатий”, включаючи вулиці Садова, Банкова, Інститутська, Лютеранська, Хрещатик, Архітектора Городецького, Академіка Богомольця, Шовковична, Пилипа Орлика, Герцена, Командарма Каменєва, Гусовського, Різницька, майдан Незалежності, включно із прилеглими вулицями.
Серед усіх адрес і Маріїнський парк, де влада знову зібрала свій антимайдан. Тож ця провладна акція також порушує закон…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.5355 / 4.08MB / SQL:{query_count}