День X

Сьогодні Верховна Рада має розглянути три євроінтеграційні законопроекти, зокрема, почати вирішувати долю Юлії Тимошенко

фото: byut.com.ua
Учора, після дводенного перебування в Україні, єврокомісар із розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив про своє сподівання на те, що вже сьогодні український парламент ухвалить ключові закони на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.
“Я ціную значний прогрес, що його було досягнуто в останні місяці у цьому напрямі. Я натхненний рішучістю Януковича та Голови Верховної Ради України Володимира Рибака ухвалити 21 листопада, у співпраці з усіма парламентськими фракціями, ключові закони, зокрема, закон про парламентські вибори, новий закон про генеральну прокуратуру та новий закон про медичне лікування засуджених за кордоном”, – зазначено у заяві Фюле,  повідомляє “Українська правда”.
Єврокомісар також зауважив, що для україни “двері залишаються відчиненими”. Водночас видання KyivPost із посиланням на власні джерела повідомило, що Віктор Янукович під час зустрічі із Штефаном Фюле натякнув йому, що не планує підписувати Угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі. Зрештою, вже давно зрозуміло, що український гарант гратиме і торгуватиметься до останнього. Та вже сьогодні ми зможемо побачити, чи піде влада на те, щоб зробити принаймні перший крок для відправлення Юлії Тимошенко на лікування за кордон. А саме питання Юлії Тимошенко залишається найбільш принциповим для ЄС.
З огляду на це зазначимо, що опозиція домоглась того, що три євроінтеграційні законопроекти на сьогоднішньому засіданні ВРУ мають розглядатись першими, та не відомо, як поводитиметься фракція Партії регіонів. Ще учора ввечері  влада і опозиція не досягла кінцевого порозуміння щодо узгодженого законопроекту про лікування засуджених за кордоном. Спочатку “регіонали” зірвали засідання тимчасової робочої групи із розробки відповідного законопроекту, на яке завiтали представники Європарламенту Пет Кокс і Александр Кваснeвський, а пізніше на засіданні профільного комітету ВРУ відхилили і документ, напрацьований опозиційною частиною робочої групи. 
Зрештою  комітет ВРУ  питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності (в якому “регіонали” мають більшість)  вирішив  рекомендувати парламенту продовжити термін роботи робочої групи, яка займається підготовкою законопроекту щодо лікування засуджених за кордоном. Як повідомляє УНІАН, “регіоналам” не сподобалось і те, що опозиція задля досягнення компромісу  у євроінтеграційних питаннях вирішила відкликати свої поправки до президентського законопроекту про прокуратуру, який готується до другого читання, і рекомендувати Раді ухвалити цей документ у редакції першого читання. 
Представники партії влади захотіли, щоб комітет розглядав усі поправки, а їх надійшло аж 804 (авторами приблизно 400 із них є “регіонали”). Після відкликання опозиційних поправок їх залишлось близько 620. Однак, якщо провладні депутати вже пішли на затягування розгляду важливого законопроекту, автором якого є Президент, то це може свідчити лише про те, що влада більше не зацікавлена у євроінтеграції.
Зазначимо, що учора партія “Батьківщина” поширила заяву, в якій закликала європейських політиків зважати на внутрішньополітичну ситуацію в Україні і не покладати на опозицію відповідальність за вирішення тих питань, які перебувають у компетенції Президента і провладної фракції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.4533 / 4.09MB / SQL:{query_count}