Важкі довибори

У двох округах на повторних виборах до парламенту зареєстровано рекордну кількість кандидатів, у чотирьох округах – “двійників”

фото: ngplus.com.ua
Менше місяця зали­шилося до повторних парламентських ви­борів у п’яти проб­лемних округах, на яких Центрвиборчком не спромігся встановити результати волевиявлення минулого року. На цьому тижні завершилась реєстрація кандидатів. 
Загалом їх є 207, та в Обухові (округ №94) і Києві (округ №223) за депутатський мандат позмагається рекордна кількість претендентів – 85 і 76 відповідно. Водночас у Первомайському окрузі №132 (Миколаївська область) зареєстровано 13 кандидатів, у Черкаському №194  та Канівському №197 (Черкаська область) округах по 18 кандидатів.
“Особливою ознакою цих виборів стане рекордна кількість кандидатів у 223 та 94 виборчих округах і засилля кандидатів-однофамільців у 4 з 5 округів. Ця тенденція ускладнюватиме організацію та проведення дня голосування, друк бюлетенів та усвідомлений вибір громадян. Останні можуть бути введені в оману через непоінформованість про роль “двійників” у виборах. На практиці, в Україні кандидати-однофамільці можуть відбирати у своєї пари до 3% голосів. 
Крім того, ближче до дня голосування складнощі виникатимуть у виборчих комісій, якщо розпочнеться масовий процес відмови від реєстрації кандидатів за їх власним бажанням. Відповідно, необхідно буде проставити штамп “вибув” навпроти кожного прізвища у бюлетені, що є додатковим навантаженням на виборчі комісії та може призвести до помилок та псування бюлетенів”, – зазначають у Громадянській мережі ОПОРА, яка спостерігає за цією виборчою кампанією.
У ЦВК уже заговорили, що на довибори може знадобитися більше грошей із держбюджету
Також зазначимо, що через велику кількість кандидатів у ЦВК уже заговорили про те, що на ці довибори можуть знадобитись  додаткові кошти. Раніше ВРУ виділив на організацію повторних виборів 20,6 млн грн і ще 17 млн грн для забезпечення діяльності ЦВК і функціонування державного реєстру виборців. Тепер голова ЦВК Михайло Охендовський каже, що зокрема, доведеться збільшити витрати на оплату виготовлення агітаційних матеріалів за рахунок коштів з держбюджету.
Також зазначимо, ще од­нією особливістю цих пере­виборів є те, що окрім Вік­тора Пилипишина у 123-му окрузі жоден із кан­дидатів, на яких Партія регіонів ставила у 2012-му не подали документів до ЦВК. Нині Партія регіонів не висувала своїх кандидатів і сподівається самовисуванців. Зазначимо, що в окрузі №94 це депутат Київської обласної ради Руслан Бадаєв, а  в окрузі №132 – голова Миколаївської обласної державної адміністрації Микола Круглов. Обоє є членами Партії регіонів. 
В окрузі №194 на підтримку влади може сподіватись “співочий ректор” Михайло Поплавський, а от у 197 окрузі Партія регіонів нікого публічно не підтримала. Опозиція, нагадаємо, висунула тих самих узгоджених кандидатів, що і минулого року – Вік­тора Романюка (округ №94,), Аркадія Корнацького (округ №132,), Миколу Булатецького (округ №194,), Леоніда Даценка (округ №197,), Юрія Левченка (округ №223).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2260 / 4.09MB / SQL:{query_count}