Журналістів – за скло?

Провладні депутати хочуть обгородити ложу преси у ВРУ. Вони і далі попадаються на “кнопкодавстві”

фото: radiosvoboda.org
Депутати-”регіонали” далі борються із парламентськими журналістами. Народні обранці уже не раз заявляли, що їм заважають фотографи, які часто із ложі преси нахиляються саме над тими місцями, де сидить фракція ПР. 
А цьо­го тижня у ВРУ розгорівся справжній скандал: у вівторок під час виступу “регіоналки” Ганни Герман помічник позафракційного нардепа Олега Ляшка розкидав із ложі преси листівки із написом “Юлі – волю!”, а пізніше на депутатів упала і деталь від фотоапарата. Тож представники партії влади скористались нагодою ще раз поскаржитись спікеру, а той пообіцяв дати розпорядження відгородити ложу преси у сесійній залі парламенту склом. Зазначимо, що депутати від ПР також пропонують перемістити журналістів на інший балкон – у ложу для дипломатів.
Помічник Ляшка виявився одночасно кандидатом у нардепи на довиборах, а про власника фотокамери з відокремленою деталлю самі журналісти розповіли, що він відмовився представлятись. Фотограф “Лівого берега” Макс Левін у соцмережі Facebook написав, що ця особа отримала акредитацію і знімала для ПР. В опозиції всі ці події назвали спеціально організованою владою провокацією для того, щоб “регіонали” надалі могли приховувати своє “кнопкодавство”. Представники опозиційних фракцій вже заявили, що готові купити каски “регіоналам” чи навіть помінятись із ними своїми місцями у сесійній залі. 
На те, що їх можуть відгородити склом, уже відреагували і самі журналісти. “Ідея зі склом суперечить здоровому глузду. Вона буде перешкодою для фотокореспондентів та операторів, які не зможуть забезпечити якісну картинку для читачів і глядачів”, – йдеться у заяві Незалежної медіа-профспілки України. Вже  учора співробітники комендатури ВРУ пропускали журналістів у ложу преси лише по картках акредитації й редакційних посвідченнях.
Зазначимо, що журналісти постійно ловлять провладних кандидатів на неособистому голосуванні. Так, за даними руху “Чесно”, лише впродовж третьої сесії ВРУ “кнопкодавили” 18 “регіоналів” та 2 депутати від КПУ. І робили вони це по кілька разів. У вівторок таким чином порушували регламент “регіонали” Таріел Васадзе, Олександр Васильєв та комуністка Лариса Байдюк. Учора також знайшовся “кнопкодав” – Ян Табачник із фракції ПР.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9649 / 4.06MB / SQL:{query_count}