Останній шанс для України!

Кокс із Кваснeвським визволятимуть Тимошенко до Вільнюського саміту

фото: Reuters
Цього тижня мав від­бутись остаточ­ний звіт місії екс-прези­дента Європар­ла­менту Пета Кокса та екс-пре­зидента Польщі Александра Квас­­нeвського. Та через те, що домовитись із українською владою щодо вирішення питання Тимошенко досі не вдалось, вони працюватимуть і надалі.
“Конференція президентів Європарламенту схвалила одностайно продовжити мандат, передусім до останніх хвилин початку Вільнюського саміту, аби спробувати знайти рішення”, – заявив Мартін Шульц, президент Європарламенту, повідомляє BBC-Україна. 
В Європі ще надіються, що до саміту у Вільнюсі, який розпочнеться 28 листопада, наша держава зможе виконати принципові вимоги ЄС для підписання Угоди про асоціацію. Зокрема, і Кокс, і Квасневський виразили стриманий оптимізм щодо успішності своєї місії. Вони зазначили, що повернуться в Україну вже наступного тижня, 18 листопада, щоб наступного дня знову бути присутніми на засіданні Верховної Ради. 
Місія Кокса-Квасневського 18 листопада прибуде в Україну вже у 27 раз
Спостерігатимуть за тим, чи зможе таки наш парламент схвалити закон про лікування ув’язнених за кордоном, а також у другому читанні закони про прокуратуру та про вибори. Зазначимо, що це буде вже 27 візит наглядової місії Європарламенту до Укарїни. А тим часом європейська преса повідомляє про те, що випустити Тимошенко на лікуванням за кордоном вже наступного тижня місії Кокса-Квасневського пообіцяв секретар РНБО Андрій Клюєв. Нагадаємо, що  саме його Президент призначив відповідальним за євроінтеграцію.
“Місія Кокса-Квас­нев­­­ського була запевнена у виконанні відповідних зобов’язань представником оточення президента, секретаря української Ради національної безпеки і оборони Андрія Клюєва… У парламенті партія Президента Віктора Януковича має більшість, отже могла б прийняти закон, який дозволив би лікувати за кордоном ув’язнену Тимо­шенко, що має проблеми зі спиною, уже у вівторок”, – пише німецька газета Die Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на власні джерела.

Парламентарі не можуть домовитись

Поки європейська сторона заявляє, що готова чекати аж до Вільнюського саміту, українська влада не надто поспішає виконувати свої зобов’язання. Після проваленої позачергової сесії парламенту тимчасова робоча група із напрацювання компромісного законопроекту щодо лікування засуджених за кордоном також не змогла добитись результату. Через відсутність чотирьох депутатів робоча група взяла перерву до понеділка, 18 листопада.
Своє чергою опозиційна частина робочої групи вже зареєструвала у Раді власноруч доопрацьований законопроект щодо лікування засуджених за кордоном. Опозиціонери заявляють, що у цьому документі враховані як зауваження Головного науково-експертного управління Верховної Ради, так і побажання “регіоналів”. 
Опозиційна частина робочої групи вже зареєструвала у Раді власноруч доопрацьований законопроект щодо лікування засуджених за кордоном
Зокрема у законопроекті передбачено, що направлення на лікування за кордон за новим законопроектом буде відбуватися тільки за рішенням суду; особа  дає письмове зобов’язання повернутися після лікування, й закон передбачає правові підстави повернення хворого ув’язненого, якщо він саботує лікування; суд вирішуватиме, чи період лікування враховуватиметься у строк відбування покарання; контроль за лікуванням здійснюватиме пенітенціарна служба; ув’язнений матиме змогу виїжджати тільки в ту країну, з якою підписана угода про правову допомогу; права на лікування за кордоном не матимуть ув’язнені, які вчинили тяжкий чи особливо тяжкий злочин проти особи.
Опопозиціонени нині кажуть, що готові йти на компроміси під час голосування 19 листопада у другому читанні за законопроекти про прокуратуру та вибори нардепів, якщо першим буде проголосований документ, що дозволить Юлії Тимо­шенко відправитись на лікування за кордон. Своєю чергою представники партії влади наголошують на тому, що робоча група має і далі працювати над узгодженим законопроектом у понеділок. А документ, напрацьований опозицією – “це самодіяльність”. Також зазначимо, що у четвер у Запоріжжі Президент Янукович заявив журналістам, що леді Ю не варто чекати “ексклюзивного підходу”.
Тож залишається нагадати, що на пленарне засідання парламенту 19 листопада винесені чотири проекти законів щодо лікування за кордоном – Анжеліки Лабунської, Сергія Міщенка, Володимира Купчака та спільний проект лідерів опозиції щодо амністії (опозиціонери вже не раз заявляли, що готові від нього відмовитись). 
 Голос із-за океану                
Під час слухань в аме­ри­канському Сенаті що­до політики “Східного парт­­нерства” заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд нагадала про невиконані Україною зобов’язання перед Європою. 
“Україна все ще має зробити три важливих реформаторських кроки для підписання Угоди у Вільнюсі – прийняти реформу правоохоронного законодавства, реформу виборчого законодавства та звільнити Юлію Тимошенко з тюрми з метою медичного лікування”, – заявила Нуланд, інформує “Українська правда”. Водночас вона зауважила, що Україна в процесі підготовки до підписання Угоди з ЄС ухвалила 18 законопроектів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6026 / 4.11MB / SQL:{query_count}