Нова справа проти леді Ю ?..

Уряд вирішив звинуватити Юлію Тимошенко у розкраданні грошей спільно з Павлом Лазаренком. А тим часом провладні депутати зволікають з вирішенням питання лікування засуджених за кордоном

фото: byut.com.ua
Цього тижня український парламент мав би розглянути законопроекти, які передбачають можливість відправлення Юлії Тимошенко на лікування за кордон. Зокрема, розгляд чотирьох таких документів запланований на четвер. 
Однак, як показують останні події, влада знову може піти на затягування цього питання навіть незважаючи на те, що до Вільнюського саміту залишилось менше місяця, а до засідання Ради міністрів ЄС, на якому має вирішитись доля Угоди про асоціацію з ЄС – два тижні. 
Учора представники фракцій Партії регіонів та КПУ проігнорували, а тим самим і зірвали засідання парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, на якому повинні були розглядатись законопроекти щодо лікування засуджених за кордоном. 
Та найважливіше те, що у ЗМІ з’явилась інформація про те, що Міністрервство доходів та зборів України починає у США та Швейцарії судовий процес у справі про розкрадання 200 млн доларів, в якій фігурують Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко. І “регіонали” вже заговорили про те, що не відпустять леді Ю нікуди, поки не повернуть ці гроші.

Клименко vs Тимошенко

Українська влада знову пробує довести, що начебто Тимошенко розкрадала державні кошти разом із Павлом Лазаренком. На цей раз уряд залучив до справи міжнародну юридичну фірму Lawrence Graham.
Саме на її сайті учора з’явилась інформація про те, що Міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії, а інтереси міністерства представлятиме лондонська група фахівців Lawrence Graham, якою керує старший партнер і голова відділу з питань економічних злочинів і повернення активів Ендрю Віттс. І тут потрібно зазначити, що ця юридична фірма вже працювала з нинішньою українською владою, зокрема представляла у судах інтереси НАК “Нафтогаз-Україна”.
Також зазначимо, що за повідомленням ЗМІ уряд загалом хоче повернути в Україну понад 4 мільярди гривень, розкрадених Лазаренком, а Тимошенко зробити головним фігурантом цієї справи.

Війна заяв

Захисник леді Ю Сергій Власенко вже заявив, що справа, ініційована нині урядом, не має судових перспектив, тому є безперспективною. “Жодного разу тут прізвище Юлії  Тимошенко не згадується, не було встановлених обвинуваченням зв’язків Лазаренка із корпорацією ЄЕСУ, “Сомолі ентерпрайзес” та Юлією Тимошенко персонально. 
Судом встановлено, що ця інформація є голослівною, уряду відмовлено у зверненні до присяжних з цього приводу і у використанні цієї інформації для звинувачень. Суд навіть не допустив ці матеріали до розгляду присяжних”, – наголосив Власенко під час учорашньої прес-конференції, показуючи рішення американського суду щодо Лазаренка, повідомляє прес-служба “Батьківщини”.
Власенко зазначив, що таким чином влада свідомо зриває Угоду про асоціацію з ЄС. Спекуляцією назвала інформацію про суди у США та Швейцарії також і Валентина Теличенко, колишній адвокат Тимошенко. “Заяви про притягнення Тимошенко до відповідальності в Швейцарії – чергова спекуляція. Насправді нічого нового не сталося, а вони на порожньому місці створили інформаційний привід, просто піар. Як я розумію, йдеться про рахунки Лазаренка в Швейцарії та перекази коштів 1996 –  1998 років.  У червні 2000 року суд Женеви визнав Лазаренка винним та безуспішно вимагав його екстрадиції. Підозр у причетності Тимошенко до незаконних дій тоді не було заявлено. Не було і жодних нововиявлених обставин в останні роки про причетність Тимошенко”, – заявила Теличенко, повідомляє “Українська правда”.
А от в Партії регіонів вважають по-іншому. Інформацію про початок судових справ там навзвали “новими обставинами” і заявили, що це вплине на голосування за законопроекти, які можуть дозволити відправитись Тимшенко лікуватись за кордоном. “Якщо ми її зараз випустимо під будь-яким приводом, це буде означати, що цих грошей бюджет ніколи не побачить.
Сьогодні, як ви знаєте, у США та Швейцарії було ініційовано дві судові справи з повернення коштів Юлії Тимошенко. Загальна сума знайдених грошей сягає щонайменше півмільярда доларів США… І з нашого боку було б дуже дивно відпустити Юлію Тимошенко до її незаконно набутих і схованих за кордоном статків”, – заяивив нардеп Володимир Олійник, повідомляє прес-служба Партії регіонів.
Зрештою, вже у найближчі дні ми побачимо, чи ухвалить парламент закон щодо лікування леді Ю за кордоном. 
 До теми              
Ризик втратити Угоду
Схоже, що українська влада після довгий розмов про пріоритетність євроінтеграційного курсу, нині робить все можливе, щоб його зруйнувати. А ризик непідписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною нині залишається дуже високим. Про це в статті для “Дзеркала тижня” заявив Вінфрід Шнайдер-Детерс, німецький політолог, колишній голова київського бюро Фонду імені Фрідріха Еберта.
“Вже три країни – Нідерланди, Швеція і Великобританія – оголосили, що не підпишуть Угоду без вирішення “питання Тимошенко”… Рішення Європарламенту про підписання угоди буде прийнято після заслуховування заключної доповіді моніторингової місії Кокса-Квасневського. Якщо екс-президенти повернуться з Києва з порожніми руками, без компромісу, який зробив би реальним виїзд Тимошенко до Німеччини, можна чекати негативного рішення Європарламенту”, – зазначив Шнайдер-Детерс.
Нагадаємо, що місія Кокса-Квасневського повертається в Україну вже завтра.
Володимир Фесенко, політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента”
Поява інформації про нову справу проти Тимошенко в цей тиждень, коли парламент має розглянути можливість її відправлення на лікування за кордон не є випадковістю.

Та потрібно розуміти, що нині йдеться лише про початок роботи із повернення в Україну активів. Це ще не нова судова справа, ще не конкретні юридичні дії. Це лише інформація про те, що робота розпочалась. Коли вона завершиться – сказати складно.

До того ж тут ціла купа юридичних протиріч. Ці гроші поки вважаються пов’язанами із Павлом Лазаренком. Треба ще довести, що Тимошенко теж є правонаступницею цих грошей.

Якщо оцінювати нинішню ситуацію, то вплив від такої справи буде ідеологічним та опосередкованим. Ця нова потенційна справа навряд чи вплине на позицію Європейського Союзу, адже європейці навряд чи поміняють своє ставлення до ситуації навколо Тимошенко.

Щодо парламенту, то так чи інакше депутатам треба обирати якийсь базовий законопроект, ухвалювати його, а далі вже робити висновки. Якщо один із законопроектів буде проголосований, то це дає шанс на лікування Тимошенко за кордоном.

А от справа щодо грошей Лазаренка найімовірніше буде працювати в передвиборний рік, в контексті президентської кампанії та іміджу Тимошенко. На нинішню ситуацію у парламенті, на мій погляд, ця справа кардинально не вплине.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2848 / 4.13MB / SQL:{query_count}