Комітети без прозорості

Лише три парламентські комітети оприлюднюють на своїх сайтах понад 50% публічної інформації

Наші парламентарі далі бояться публічності у своїй роботі. Це стосується і одного з найважливіших напрямів парламентської діяльності – роботі в комітетах, через які і мають проходити усі законопроекти. 
Як показує останнє дослідження Громадянської мережі ОПОРА, парламентські комітети поступово стають більш прозорими в інтернеті, адже за останній квартал 15 з 29-ти комітетів ВР оприлюднили на своїх сайтах у середньому на 7% більше суспільно важливих даних, що стосуються їхньої роботи. Проте водночас  шість комітетів погіршили свій показник прозорості.

Хто як працює?

“Українське законодавство зобов’язує органи влади звітувати про свою діяльність, а недостатнє висвітлення роботи – це порушення вимог законодавства”, – наголошують у мережі ОПОРА.
Активісти перевірили офіційні сайти комітетів на відповідність 31 критерію, серед яких наявність інформації про склад комітету, новини комітету, перелік законопроектів, з підготовки яких комітет визначено головним та проектів, до яких комітет має подати пропозиції, розподіл законопроектів за підкомітетами, дати минулих та майбутніх засідань, протоколи засідань, відвідуваність тощо.
Більшість комітетів протиправно не оприлюднюють стенограми своїх засідань, на що минулого року витратили майже 1,5 млн гривень
І  нині виявилось, що комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією оприлюднює 69,4% такої інформації, комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування – 59,7%, комітет із питань свободи слова та інформації – 51,6%. Решту комітетів на своїх сайтах не оприлюднюють навіть половини данних. Інформація на сайтах оновлюється нерегулярно. Та показовим є те, що більшість комітетів протиправно не оприлюднюють стенограми своїх засідань, на що минулого року витратили майже 1,5 млн гривень.
Що цікаво: лише нещодавно запустився офіційний веб-сайт нібито профільного комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій. Однак на цьому сайті інформації небагато, а от ще шість комітетів досі так і залишаються без своїх сайтів (із питань економічної політики, у закордонних справах, з питань охорони здоров’я, з питань соціальної політики та праці,  з питань транспорту і зв’язку, з питань фінансів і банківської діяльності).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1557 / 4.07MB / SQL:{query_count}