Спроба №23

Місія Кокса-Квасневського знову в Україні

фото: rada.gov.ua
Один із останніх раундів перемовин триває цими днями між Україною та ЄС. У Європі чітко дали зрозуміти Януковичу і Ко: без вирішення справи Юлії Тимошенко Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі не буде. Українська влада має час до 18 листопада.
Учора до нашої держави знову завітали екс-президент Європарламенту Пет Кокс та екс-президент Польщі Александр Квасневський. Це вже 23-й робочий візит спостережної місії Європарламенту від літа 2011-го. 
“Час для забезпечення життєздатного розв’язання спливає. Місія продовжуватиме аналізувати досягнення необхідних умов, яке дозволить їй доповісти про повне виконання критеріїв для підписання Угоди про асоціацію з Україною, що їх визначила Рада міністрів закордонних справ Європейського Союзу у грудні 2012 року. Засаднича умова будь-якого життєздатного результату полягає в тому, що він має шанувати гідність та забезпечити згоду кожної з ключових осіб, залучених з обох сторін”, – йдеться в заяві Кокса та Квасневського, яку поширило представництво ЄС в Україні.
Оновною метою місії Європарламенту є досягнення компромісу між українською владою, опозицією, Тимошенко та ЄС, але зробити це в нинішній ситуації буде дуже важко. Нині український гарант повністю переклав функцію розв’язання справи Тимошенко на парламент. Зрозуміло, що Віктор Янукович готовий лише випустити леді Ю на лікування до Німеччини, але аж ніяк не помилувати і звільнити. 
На учорашній погоджувальній раді у ВРУ спікер Володимир Рибак запропонував головам фракцій спільно розробити законопроект, який би дозволив відправити Тимошенко на лікування за кордон. А голова фракції ПР Олександр Єфремов навіть запропонував створити для цього робочу групу.
Нагадаємо, що минулого тижня тепер вже екс-член фракції ПР соціаліст Микола Рудьковський зареєстрував законопроект щодо лікування засуджених за кордоном, але тепер відкликав його, щоб доопрацювати. ЗМІ також повідомляють, що свій законопроект готує і Адміністрація Президента. А тим часом у ВРУ є лише відповідний законопроект позафракційного опозиціонера Сергія Міщенка. У  “Батьківщині” вже заявили, що свого законопроекту не подаватимуть.
“Ми знову підкреслюємо: вирішення питання усунення політично мотивованого правосуддя та розв’язання проблеми Юлії Тимошенко лежить винятково на президентові Вікторі Януковичу. Партія “Батьківщина” повністю погоджується зі способом вирішення питання Тимошенко, запропонованим місією Євросоюзу. Ми продовжуємо наполягати, що на лікування за кордон лідер опозиції повинна виїхати вільною людиною, позбавленою несправедливих звинувачень та вироків продажних судів”, – зазначено в заяві партії Тимошенко.
Водночас, як повідомляє “Українська правда”, у “Батьківщині” не виключають, що відповідний законопроект все ж таки доведеться розробляти.

Останній шанс

Потрібно наголосити, що 18 листопада не лише місія Кокса-Квасневського оприлюднить свій остаточний звіт, але й відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн-членів Євросоюзу, на якій і буде вирішена доля Угоди з Україною.
Учора Рада ЄС зібралась для того, щоб у перед­останній раз обговорити виконання Україною вимог на шляху до асоціації. Перед початком учорашньої зустрічі міністри закордонних справ країн ЄС заявили, що без вирішення справи Тимошенко підписання Угоди немислиме. “Євросоюз готовий підписати з Україною Угоду про асоціацію наприкінці листопада, але перед тим має бути вирішене питання Тимошенко. Це випадок великого символічного значення, і ми очікуємо, що його вирішать завчасно. Відповідь за Україною”, – сказав зокрема Ґідо Вестервелле, очільник МЗС Німеччини, повідомляє Deutsche Welle.
Про важливість для України засідання Ради ЄС 18 листопада заявив в інтерв’ю польському тижневику Wprost, Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі. “Якщо на цій останній зустрічі міністри визнають, що виконані не всі умови – а для вето вистачить одного голосу – пізніше вони своєї позиції вже не змінять”, –  наголосив він.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4259 / 4.1MB / SQL:{query_count}