Перевибори на старті

Цього тижня в Україні стартувала виборча кампанія у п’яти проблемних округах. Центрвиборчком уже приймає документи від кандидатів

Можна сказати, що до цього часу Верховна Рада є неповноцінною. Адже ще після минулорічних виборів п’ять округів залишились без своїх представників у парламенті. 
Ця Рада через рішення судів і надалі втрачала бійців, однак це зовсім інша історія, а поки Україну чекають пе­ревибори саме у п’ятьох округах – №94 (Київська область, центр – місто Обухів), №132 (Миколаївська область, центр – місто Первомайськ), №194 (Черкаська область, центр – місто Черкаси), №197 (Черкаська область, центр – місто Канів) та №223 (Київ, Шевченківський район).
Волевиявлення відбудеться 15 грудня, а виборча кампанія вже розпочалась 16 жовтня. Вона обіцяє бути гарячою. Хоч п’ять депутатсь­ких мандатів і не змінять розстановки сил у парламенті, однак напередодні президентської гонки 2015-го і владі, і опозиції власне хочеться продемонструвати свою силу. Це більше буде гра на публіку.
Опозиції важливо довести, що саме її кандидати були переможцями ще минулого року, а владі – ще раз не програти. До того ж, про своє бажання балотуватись вже заявили низка осіб, які додадуть скандальності цій кампанії. Серед таких можна виділити головного “мисливця на мандати” Юрія Кармазіна, колишню дружину Сергія Власенка Наталію Окунську та Юрія Гримчака, який пішов від “Батьківщини”, щоб позмагатись зі “свободівцем”. Та скандальних кандидатів може і побільшати.

Старі та нові кандидати

Уже давно було відомо, що опозиція висуне узгоджених кандидатів, які, на її думку, перемогли у 2012. На цьому тижні ВО “Батьківщина” вже встигло провести з’їзд, який підвердив висунення кандидатами у 94-му виборчому окрузі – Віктора Романюка, у 132-му виборчому окрузі –Аркадія Корнацького, у 194-му виборчому окрузі – Миколу Булатецького, у 197-му виборчому окрузі – Леоніда Даценка. Крім того, з’їзд підтримав висунення партією “Свобода” Юрія Левченка у 223-му окрузі. Таке рішення привітали й в УДАРі. 
Найбільш неоднозначним у цьому є те, що Віктор Романюк нині перебуває в Італії, куди він втік після порушення проти нього кримінальної справи. Зі з’їздом він спілкувався по Skype, і заявив, що так і агітуватиме за себе під час виборчої кампанії. А повернутись він намірений після розгляду Європейським судом із прав людини його скарги.
Опозиційні кандидати мають шанси на перемогу, але найбільшою перешкодою для них буде низька явка виборців
Тарас Березовець, політ­технолог, директор компанії персонального і стратегіч­ного консалтингу Berta Com­­munications, в коментарі Ga­zeta.ua зазначив, що опози­ційні кандидати мають шанси на перемогу, однак найбільшою перешкодою для них будуть не провладні суперники, а низька явка виборців, притаманна повторним виборам. На його думку, влада не піде на зрив виборів і голоси рахуватимуть більш-менш чесно, адже за волевиявленням знову слідкуватимуть і ЄС, і США.
Щодо провладних кандидатів, то ще раніше експерти прогнозували, що Партія регіонів зробить ставку на самовисуванців. Скандальні минулорічні кандидати найімовірніше знову на вибори не підуть. Зокрема, можна прогнозувати, що Тетяна Засуха вже не братиме участі у виборах (минулого року балотувалась в Обухові і через суд добилась визнання недійсним голосування на 27 дільницях, а це майже 30 тисяч голосів (!)).
Зрештою і в самій Партії регіонів заявляли, що з’їзду для висунення кандидатів на перевибори не організовуватимуть, але підтримуватимуть і агітуватимуть за авторитетних самовисуванців.  

Веселі вибори

Свою п’ятірку кандидатів цього тижня вже висунула КПУ. Окрім цього такий же крок планує здійснити і партія Олега Ляшка. А поки в Центральній виборчій комісії повідомляють, що вони вже отримали документи про висунення трьох кандидатів від ВО “Братство”, по одному від Соцпартії, партії “Союз”, “Русского единства”, Партії малого і середнього бізнесу України, Народної екологічної партії, партії “Ліберальна Україна”, ВО “Центр”. Як бачимо, компанія весела і, м’яко кажучи, безрейтингова. Тож знову на виборах можна очікувати технічних кандидатів і провокацій. 
Вже згаданий екс-нардеп Юрій Кармазін планує балотуватись в Обухові і змагатись із “італійським” кандидатом від опозиції Романюком. А от екс-дружина захисника леді Ю Власенка Наталія Окунська піде на вибори у Києві, про це вона написала у соцмережі Facebook. Нагадаємо, вона довго судилась із Сергієм Власенком через аліменти.
Із цілком зрозумілих причин, саме столичний округ буде найбільш гарячим. У “Батьківщині” вже заявили, що поговорять із Юрієм Луценком про бажання екс-нардепа Юрія Гримчака тут балотуватись. Останній на минулих виборах був у непрохідній частині списку “Батьківщини”, потрапив туди за квотою “Народної самооборони”, а тепер за його заявою ЦВК виключив його із партійного списку і Гримчак вирішив сам піти на вибори. 
Луценко уже публічно заявив, що не схвалює рішення свого багатолітнього соратника. А от власне Юрій Гримчак в ефірі “5 каналу” заявив, що готовий зняти свою кандидатуру на користь “свободівця” Левченка, якщо за два тижні до виборів рейтинги того будуть вищими. Тож ціла Україна зможе спостерігати за “шоу п’яти округів” – сумувати не доведеться.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.6269 / 4.11MB / SQL:{query_count}