Долю Тимошенко вирішить Рада ?

“Регіонали” уже зареєстрували законопроект, який передбачає можливість лікування леді Ю у Німеччині та її повернення до української в’язниці

Цього тижня Президент Віктор Янукович дав зрозуміти, що він готовий відпустити Юлію Тимошенко за кордон лише у кайданках. У Донецьку гарант заявив журналістам, що парламент має вирішити питання про лікування Юлії Володимирівни за кордоном.
“Зараз політичними силами, які представлені в парламенті, підготовлений законопроект, який дозволить розв’язати це завдання… Як тільки це питання в парламенті буде вирішено, і в мене на стіл ляже цей закон, тоді буде питання до президента. Природно, якщо парламент прийме цей закон, я його підпишу…Найімовірніше, це буде суд, який ухвалюватиме рішення про порядок виїзду, збереження якихось гарантій”, – сказав Янукович.
Тож схоже на те, що навіть сценарій ЄС із “частковим помилуванням” Тимошенко український гарант не приймає. Як показує його заява, нині Віктор Янукович хоче продемонструвати своєрідний гуманізм у справі Тимошенко, але залишити її надалі у в’язниці. І учора член фракції Партії регіонів Микола Рудьковський (новообраний голова СПУ) зареєстрував відповідний законопроект.
Як повідомляє УНІАН, цей документ передбачає, що “рішення про лікування засудженого за кордоном, про продовження або припинення лікування суд мав би приймати на підставі висновків лікарської комісії з числа представників центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров’я і центрального органу виконавчої влади у сфері виконання кримінальних покарань. На підставі висновків лікарів закордонного лікувального закладу термін лікування засудженого може бути продовжений у передбаченому законодавством порядку на строк, визначений судом.
Після закінчення терміну, визначеного судом для лікування за кордоном, засуджений повертається до України для продовження відбування покарання”. Окрім цього, час перебування засудженого в лікувальній установі за кордоном зараховується у строк позбавлення волі. Власне лікування здійснюється за рахунок засудженого чи його близьких. Також мають визначатись поручителі, які нестимуть відповідальність в разі неповернення засудженого до України після закінчення строку лікування за кордоном.
Нагадаємо, в опозиції неодноразово виступали проти такого сценарію. Та наступний тиждень мав би стати ключовим у вирішенні справи Тимошенко, адже спікер ВРУ Володимир Рибак вже заявив, що депутати мають розглянути проект закону, який стосуватиметься можливості лікування тяжкохворих засуджених за межами України.
Схоже, що до такого перебігу подій уже були готові у Європі. Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич в ефірі “Польського радіо” заявив, що українська опозиція має забути образи і ухвалити законопроект, який дозволить Тимошенко лікуватись за кордоном, бо варіант із помилуванням нині є проблематичним.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.0862 / 4.08MB / SQL:{query_count}