Українці обирають Європу

Наші громадяни вважають вигіднішим підписання Угоди з ЄС, аніж вступ у Митний союз

Поки Росія намагається переконати Україну не підписувати Угоди з ЄС, а наша влада заявляє про прагнення євроінтеграції, але не може виконати усіх необхідних вимог, серед українських громадян збільшується відсоток прозахідно налаштованих. Принаймі такими є результати нещодавнього дослідження соціологічної групи “Рейтинг”.
Згідно з даними дослідження, 47% респондентів вважають  підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом для України більш вигідною, аніж вступ до Митного союзу з Росією, Білорусією і Казахстаном (34%). Ще 19% не визначились у цьому питанні.  При цьому нині зафіксували найбільший за три роки відсоток прихильників Угоди з ЄС.
Збільшується кількість і тих, хто впевнений у підписанні Угоди в листопаді цього року. В жовтні таких 49% проти 25%, які не вірять у позитивний результат. За останній місяць навіть серед прихильників вступу до Митного союзу вдвічі збільшилась кількість упевнених в тому, що Угода з ЄС буде підписана. Цікаво, що 49% та 45% опитаних вважають підписання Угоди перемогою відповідно Євросоюзу та України. А 52% українців називають такий розвиток подій поразкою Росії. 
Люди добре розуміють, що для підписання Угоди потрібні зусилля і України, і ЄС (38%). Лише на нашу державу покладають відповідальність 13% респондентів, а виключно на ЄС – 26%. Якщо ж говорити про територіальні особливості підтримки підписання Угоди з ЄС, то нікого не здивувало, що більш вигідним такий крок вважають респонденти заході України (81%). Тут лише 7% вважають вигіднішим вступ до Митного союзу.  На півночі 61% опитаних віддали перевагу Угоді з ЄС, а 20% – вступу до Митного союзу. В центральних областях таких 47% і 28% відповідно. 
А от тих, хто вважає, що вигідніше вступати у Митний союз, більше на сході (43%), при цьому 39% тамтешніх респондентів висловились за Угоду з ЄС. На півдні ще більше тих, хто вважає вигіднішим союз із Росією, Білорусією і Казахстаном (53%), а тих, хто ставить на угоду ще менше – 26%. Дивно, що соціологи Донецьку і Луганську області чомусь досліджували як окрему групу. На Донбасі аж 62% респондентів бачать більшу вигоду у вступі до Митного союзу і лише 16% – у підписанні Угоди з ЄС. 
А от у чому майже збіглись думки жителів усіх регіонів, то це в тому, що Росія збільшить тиск на нашу державу, якщо вона підпише Угоду з Євросоюзом (так думають від 65% на заході до 51% на Донбасі). А ще варто зазначити, що хоч це питання поки й не стоїть, але загалом в Україні 53% опитаних підтримують приєднання нашої держави до Євросоюзу.  Проти цього виступають 35%, а 12% ще не визначились.
Таке опитування соціологічна група “Рейтинг” проводила з 26 вересня до 6 жовтня. Дослідження охопило 2000 респондентів віком від 18 років у всіх областях України. Похибка не перевищує 2,2%.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.8003 / 4.07MB / SQL:{query_count}