Місія поки не виконана

Спостерігачі від Європарламенту Пет Кокс та Александр Квасневський “визволятимуть” Тимошенко до 18 листопада. ЄС пропонує “часткове помилування” леді Ю

фото: radiosvoboda.org
Якщо ще минулого тижня більшість експертів заявляли, що справа Тимошенко от-от дійде до завершення і перед Україною майже не залишиться перешкод для підписання Угоди про асоціацію з ЄС, то нині можна почути більше скепсису. Видається, українська влада на порозі саме тих помилок, які можуть перекреслити усі євроінтеграційні надії. 
Звіт місії екс-президента Європарламенту Пета Кокса та екс-президента Польщі Александра Квасневського мав прояснити перспективи підписання Угоди для України. Виявилось, що кінцеве рішення ухвалять аж 18 листопада, тобто напередодні Вільнюського саміту, запланованого на 28 – 29 листопада. А нині потрібно констатувати, що без вирішення питання леді Ю Угоди з ЄС не буде. І в цьому контексті місія Кокса-Квасневського наразі не виконана. 
Своєю чергою дії української влади не свідчать про беззастережне прагнення підписати Угоду з Європейським Союзом. Представники влади далі заявляють, що “немає правових підстав ні для помилування Ти­мошенко, ні навіть для відправлення її на лікування до Німеччини”. 
Віктор Янукович далі торгується з Європою. Однак потрібно розуміти, що часу для маневрів і пустих обіцянок майже не залишається. Тепер можна спрогнозувати, що доля Угоди з ЄС вирішуватиметься в останній момент.

18 листопада – час Х

Остаточний звіт місії Кокса-Квасневського відбудеться через місяць. “Ми продовжимо місію, тому що мета – вирішення справи Тимошенко – не досягнута. Ми обговорювали всі можливі сценарії і ми близькі до знаходження реалістичного, який стане прийнятним для трьох сторін – ми говоримо про владу України, пані Тимошенко та Європейський Союз”, – заявив 15 жовтня в Брюсселі Александр Квасневський, інформує “Українська правда”.
Поки що Україна не виконала усіх вимог ЄС, однак його представники висловлюють надію на успіх. “Умови для підписання Угоди про асоціацію, особливо в питанні Юлії Тимошенко, все ще мають бути виконані. Після 16 місяців і 22 поїздок в Україну ми дійшли висновку, що на цей момент наша робота вимагає продовження”, – додав Пет Кокс.
Мартін Шульц, президент Європарламенту, також зауважив, що “якби не було шансу, то місію не продовжували б”. Тут потрібно наголосити на тому, що Александр Квасневський у інтерв’ю “Голосу Америки” розповів про те, що ЄС запропонував Вікторові Януковичу частково помилувати Тимошенко. Те “часткове помилування” передбачає, зокрема, зменшення терміну ув’язнення із семи до двох років, які леді Ю вже перебуває за ґратами.
"Часткове помилування" передбачає виплату Тимошенко штрафу у розмірі 200 млн доларів та втрату нею громадянських прав на три роки
І як пізніше написав у своєму блозі депутат Європарламенту від Польщі Марек Сівець, цей сценарій також передбачає виплату Тимошенко штрафу у розмірі 200 млн доларів та втрату нею громадянських прав на три роки.
Зауважимо, що 18 листопада також відбудеться засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Як повідомляє “Український тиждень”, Дірк Шубель, начальник Департаменту країн Східного партнерства та Європейської служби зовнішньої дії, сказав, що саме тоді Європарламент ухвалить остаточне рішення щодо Угоди з Україною, і підтвердив, що без вирішення питання Тимошенко прийнятним способом Україні на саміті у Вільнюсі сподіватись нічого. 

Вирішити питання Т

А тим часом в Україні влада поки була налаштована лише думати над тим, як можна відправити Ти­мошенко на лікування до Німеччини, а потім знову повернути до харківської колонії. Чи погодиться Віктор Янукович на “часткове помилування” леді Ю, поки не відомо.
Парламентська більшість вже не раз відмовлялася голосувати за декриміналізацію статей, за якими посадили Юлію Володимирівну. Крім того, на цьому тижні Вищий спецсуд уже вдруге відмовився передавати “газову” справу Тимошенко на перегляд до Верховного Суду. “Будь-які інші спроби щодо того, щоб у наручниках вивезти Юлію Тимошенко на тижневе лікування до Німеччини і не звільнити її, як того вимагає ЄС, неприпустимі. Жодні підстави розглядати такі законопроекти чи такі пропозиції не бачаться можливими”, – заявив на цьому тижні Арсеній Яценюк після зустрічі опозиціонерів із Тимошенко в харківській лікарні. 
Шлях до підписання Угоди з Євросоюзом перетворився на суцільний фарс
В опозиції також заявляють, що, крім президентського помилування, ще й парламент може ухвалити закон про амністію, що приведе до звільнення Ти­мошенко. Однак “регіонали” не підтримують цього сценарію. Та в усій цій ситуації не можна не звернути увагу на те, що шлях до підписання Угоди з Євросоюзом перетворився на суцільний фарс. Адже проблеми української судової системи чомусь поєднали виключно із Ти­мошенко і назвали це боротьбою з вибірковим правосуддям. Все із “благословення” того ж ЄС… 
І поки в Європі радіють, що в нашій країні заговорили про ще більшу “незалежність” суддів, українські експерти, як і опозиція, вщент розкритикували відповідний президентський законопроект і заявили, що під ширмою євроінтеграції гарант намагається лише посилити свій вплив на судову систему. Та й, окрім цього, в Україні залишається надто багато проблем, які ухваленням кількох законів, навіть голосно названих євроінтеграційними, не вирішити.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1038 / 4.11MB / SQL:{query_count}