Поговорили про майбутнє

Дмитро Медведєв заявив Миколі Азарову, що не бачить вигоди від підписання Україною Угоди з ЄС

фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр Микола Азаров на цьому тижні знову поїхав до Росії, щоб розповісти там про євроінтеграційні прагнення України та про бажання співпрацювати з Митним союзом. При цьому вже традиційно під час перемовин між представниками обох держав економічні питання переплелись із політичними. 
“На питання, чому Украї­на підписує Угоду про асоційоване членство, моя відповідь: я не знаю, особливих вигод не бачу”, – заявив прем’єр РФ Дмитро Медведєв після засідання комітету російсько-української міждержавної комісії, інформує УНІАН.
“Очевидно, що Україна зробила певний вибір, виходячи зі своїх власних національних уявлень про те, як розвивати інтеграційні процеси. Чи вважаємо ми, що це якийсь драматичний або фатальний вибір – звичайно, ні, ми так не вважаємо”, – уже дипломатичніше сказав Медведєв. І запевнив, що питання запровадження візового режиму для українських громадян не обговорювалось. Раніше радник Президента РФ Володимира Путіна Сергій Глазьєв пригрозив таким кроком у випадку підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Дмитро Медведєв запевнив, що питання запровадження візового режиму між Росією та Україною не стоїть
Очільники урядів двох країн спілкувались тет-а-тет і замість запланованих двох годин витратили на це три. Однак Микола Азаров не зміг потішити свого російського колегу, хоч і повторив, що хоче дружити з усіма. “Я б не хотів, щоб підписання Угоди послабило або створило перешкоди на шляху розвитку відносин України і Митного союзу… 
Уклавши угоду про створення зони вільної торгівлі з ЄС, ми отримаємо режим максимального сприяння, будуть обнулені практично мита на ввезення своїх товарів, причому відразу обнулені, і ми збережемо для себе захисний десятирічний період... Ризиків багато, вони були і є, але разом із тим я думаю, що рішення ми прийняли правильне”, – зазначив український прем’єр.
І тут треба сказати, що Україна потрібна Росії як повноправний член Митного союзу. На цьому вже укотре наголосив і Медведєв. Зрештою, сторони підписали домовленості про створення Причорноморського зернового пулу (України, Росії та Казахстану), поговорили про мостовий перехід через Керченську протоку, порушили низку інших питань.
Але можна прогнозувати, що від найважливішого з них, а саме від спроби переконати Україну не підписувати Угоди з ЄС, російська сторона так легко не відмовиться...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.5410 / 4.07MB / SQL:{query_count}