Терпець урветься!

Експерти певні: протести проти місцевої влади в Україні будуть щораз масштабнішими. Пік конфлікту прогнозують навесні 2014-го

фото: bbc.co.uk
В українському суспільстві все частіше відбуваються конфлікти між громадою та владою на місцях. Зокрема сайт Polittech.org вирішив дізнатись у експертів, чи можуть такі протистояння перерости у масштабну революцію.
Зрештою, події у Врадіївці, штурм Полтавської чи Київської міськ­рад, незважаючи на свою начебто локальність, нині сприймаються як важливі в масштабах усієї країни. До того, ж усі ці конфлікти відкривають хвороби, від яких вже не один рік страждає Україна.

Можливий прихід нових політичних фігур

Експертне опитування свідчить: нині ще рано говорити про революцію, однак протестні настрої зростатимуть. “Явище, схоже на штурм Полтавської міськради, я б назвав технологією примусового спілкування влади з народом. Певен: такі випадки траплятимуться все частіше – через економічні та соціальні проблеми для цього є всі передумови. І навіть, якщо протести на місцях не перетворяться на повномасштабну революцію, вони все ж можуть стати поштовхом для приходу нових політичних фігур”, – зазначає політолог Андрій Золотарьов, керівник Центру “Третій сектор”.
Водночас експерт звинувачує опозицію в тому, що вона закинула частину своїх функцій, а “перемир’я з провладною силою у парламенті заради євроінтеграційних законів може перерости у міцну дружбу”.
Своєю чергою Ярослав Макiтра, експерт Інституту соціальних технологій “Соціополіс”, наголошує: нині опозиція має дослухатись до суспільства і об’єднати всі стихійні протести в один рух. З його слів, опозиція нині це й намагається робити.

Навесні можлива розв’язка…

Зі слів Тараса Березов­ця, директора компанії персонального і стратегічного консалтингу Berta Communications, також стає зрозуміло, що протестні настрої наростатимуть далі. Він стверджує, що суть конфліктів на місцях криється в тому, що українська бюрократія застрягла у 90-х, а суспільство тим часом розвивається. Керівники на місцях працюють по 20-30 років і вважають себе царками, а для сучасного громадського суспільства така влада має бути лише сервісом.
“Невдоволення людей буде наростати по мірі комунального колапсу, що трапляється в усіх регіонах України. Інфраструктура, створена ще за радянських часів, вже відпрацювала своє… Як результат, місцева влада, котра не здатна відповідати на 99% запитів суспільства, продовжить деградувати. Все це найближчим часом переросте у більш масові акції протесту”, – каже Тарас Березовець.
Він також прогнозує, що пік конфлікту між громадянським суспільством і владою буде вже весною 2014-го. Водночас цікаву думку висловив і Олександр Булавін, директор Європейського інституту політичної культури. На його думку, авторитет місцевої влади підірвали постійні промахи центральних керівників, зокрема уряду.
А ще експерт не вірить у революцію на місцях. Зі слів Булавіна, для цього немає необхідної організаційної структури. “Революція в Україні можлива лише тоді, якщо вона почнеться з Києва”, – каже експерт.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8023 / 4.07MB / SQL:{query_count}