Тимошенко погодилась їхати до Німеччини

Представники Європарламенту передали Януковичу клопотання про помилування Тимошенко

Члени моніторингової місії Європарламенту Пет Кокс та Олександр Квасневський передали екс-прем’єр-міністру України Юлії Тимошенко пропозицію стосовно виїзду в Німеччину на лікування і вона її прийняла. Про це вчора повідомив захисник Тимошенко Сергій Власенко. Він зачитав заяву Тимошенко, в якій зокрема йдеться: “Я публічно приймаю цю пропозицію”. Тимошенко додала, що робить це не тому, що не довіряє українським лікарям, а тому, що не довіряє українському “режиму”. 
Тимошенко також додала, що “боролася, бореться і боротиметься” за свою повну реабілітацію, а також – за зняття з неї усіх звинувачень і за повернення до повноцінного політичного життя. Вона також відзначила, що вірить, що крок щодо направлення її на лікування до Німеччини “розрядить ситуацію напередодні саміту Східного партнерства”, інформує УНІАН. Тимошенко також наголосила, що її можливий виїзд до Німеччини “не є еміграцією і вона ніколи ніде не проситиме політичного притулку”, йдеться в заяві. 
Водночас із цим Кокс та Квасневський подали Президенту України Віктору Януковичу клопотання про помилування Тимошенко. Представники Європарламенту повідомили, що під час зустрічі з Януковичем “задля юридичної легалізації можливості виїзду Юлії Тимошенко за кордон” подали підписане ними клопотання про помилування Тимошенко. Власенко також додав, що вважає це “підставою Януковичу застосувати наявні у нього конституційні повноваження для забезпечення підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на Вільнюському саміті”.
Тимошенко наголосила, що її можливий виїзд до Німеччини “не є еміграцією і вона ніколи ніде не проситиме політичного притулку”
Вчора у ЗМІ зявилася інформаціяя, що засідання комісії при Президентові з питань заплановано  на середину жовтня. Про це розповів член комісії Василь Фаринник, інформують “Українські новини”. “Комісія засідає кожен місяць... Я знаю, що в жовтні має бути (засідання). Останнє було, по-моєму, 19 вересня. Думаю, в середині (жовтня) буде (наступне)”, – розповів він.
Фаринник повідомив, що про прохання колишнього президента Європейського парламенту Пета Кокса та колишнього Президента Польщі Олександра Кваснєвського щодо помилування Тимошенко членам комісії не повідомляли. “Не було поки ніякої інформації”, - зазначив він. При цьому Фаринник не виключив, що в разі надходження такого звернення може бути призначено екстрене засідання комісії.
Нагадаємо, із закликом звільнити Тимошенко до Президента звертались низка місцевих рад, колишні члени уряду, представники громадськості із різних областей, дипломати, народні депутати, інтелігенція, медики, юристи, політологи, представники Української Гельсинської спілки з прав людини, а також двічі глави українських церков.
Як відомо вирішення справи Тимошенко залишається чи не найважливішою вимогою ЄС на шляху до підписання Угоди про асоціацію з нашою державою. Європейський суд із прав людини у своєму рішенні на першу скаргу Тимошенко визнав затримання та арешт опозиціонерки у так званій “газовій справі” незаконним та політично мотивованим. Однак у Мін’юсті наголошують на тому, що Україна виконала рішення ЄСПЛ вже тим, що виправила законодавство за яким було затримано та арештовано Тимошенко. Водночас в українській владі не можуть не розуміти, що ЄС вимагає від неї набагато більшого.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6661 / 4.07MB / SQL:{query_count}