Здати своїх

Суд забрав депутатський мандат в одіозного члена фракції Партії регіонів Ігоря Маркова

фото: dumskaya.net
Українська політика перевертається з ніг на голову. Інакше і не скажеш про заяви позбавленого мандата нардепа Ігоря Маркова (на фото), який відкрито сказав, що переходить у опозицію до нинішньої влади. І це той самий Ігор Марков з Одеси, лідер партії “Родіна”.
В нього яскраве кримінальне минуле і відверто антиукраїнські погляди. Його проросійська політична сила виступає за федералізацію України і введення другої російської мови. Тепер Маркова образили у фракції Партії регіонів, членом якої він став одразу після проходження у парламент, і він заговорив опозиційними гаслами. Він навіть каже, що влада тепер хоче його посадити.
Найсмішніше в цій ситуації те, що українська опозиція підтримала Маркова. Звичайно, підтримала виключно як депутата, у  якого суд, на думку опозиціонерів, незаконно забрав мандат. “Попри те, що Ігор Марков є нашим ідеологічним опо­нентом та належить до фрак­ції Партії регіонів, ми вва­жаємо, що сьогоднішнє рішення є антизаконним та несправедливим, оскільки суди не можуть перебирати на себе право корегувати вибір народу”, – йдеться в заяві партії “Батьківщина”.
Абсолютно вся фракція Партії регіонів у парламенті тримається виключно на страху. Когось лякають позбавленням мандата, когось – позбавленням бізнесу, до когось знаходять інші підходи
А як повідомляє “Українська правда”, Юлія Тимошенко у відкритому листі до Віктора Януковича зазначила, що Мар­ков – це початок кінця його партії. І спрогнозувала, що тепер Ігор Марков балотуватиметься у президенти. Депутат-”ударівець” Валерій Карпунцов також заявив, що ситуація з Марковим повністю лежить за межами Конституції і Законів України, а рішення ВАСУ – ще один крок влади до знищення українського парламентаризму. 
Сам Ігор Марков подякував опозиціонерам за підтримку і почав говорити правду про владу. “Абсолютно вся фракція Партії регіонів у парламенті тримається виключно на страху. Когось лякають позбавленням мандата, когось – позбавленням бізнесу, до когось знаходять інші підходи. І за рідкісним винятком всі поки що мовчать”, – заявив Марков в інтерв’ю, яке розміщене на його сайті.
Він також заявив, що “регіонали” за дисципліноване голосування у ВРУ отримували по п’ять тисяч доларів на місяць.

Противник євроінтеграції

Марков пов’язує позбавлення мандата виключно з тим, що він виступає проти євроінтеграції, яка нині дивним чином стала “основною лінією” Президента та Партії регіонів.  “У цьому випадку мене хвилює одне питання: що скаже Партія регіонів виборцям південного сходу, яких вони обдурили і зрадили, обравши курс на євроінтеграцію? Вони обіцяли хороші відносини з Росією, а тепер у нас Росія – мало не головний ворог. Це шлях, який приведе до краху цього режиму, у мене немає в цьому жодних сумнівів.
Я хочу подякувати моїм колегам по парламенту: Олегу Царьову, Вадиму Колесніченку, Нестору Шуфричу, які не побоялися і виступили у відкриту, хочу подякувати представникам “Батьківщини”, УДАРу. Незважаючи на те, що у нас різні політичні погляди, вони відкрито виступили на мою підтримку тому, що вони чудово розуміють, що крім економіки, крім правоохоронної системи, крім судової влади, нинішній режим знищив і парламентаризм…” – додав Ігор Марков.
Хто б міг подумати, але в кон­тексті нищення владою парламентаризму він навіть згадав про ув’язнення Тимошенко. Та найпарадоксальніше в цій ситуації те, що політик, який всіма можливостями бореться проти євроінтеграції, вирішив шукати правди саме у Європі. Марков збирається звертатись у Європейський суд з прав людини.

Причина може бути не одна

Зауважимо, що Вищий адмінсуд позбавив Маркова мандата за позовом екс-парламентаря Юрія Кармазіна. Цей позов базувався на тому, що правоохоронці виявили, що на минулорічних виборах за Маркова було підроблено понад шість тисяч бюлетенів. І вже навіть те, що міліція взялась за члена фракції ПР свідчить про можливе “замовлення” влади на мандат свого не дуже слухняного депутата.
Зазначимо, що Ігор Мар­ков став уже третьою жертвою Кармазіна, адже раніше за його позовами суд забрав мандати у позафракційних Павла Балоги та Олександра Домбровського. Експерти вже заявляли, що влада використовує позови Кармазіна для залякування неугодних депутатів. Сам екс-нардеп це спростовує і каже, що збирається позбавити депутатських повноважень ще шістьох нардепів.
Вищий адмінсуд позбавив Маркова мандата за позовом екс-парламентаря Юрія Кармазіна. Цей позов базувався на тому, що правоохоронці виявили, що на минулорічних виборах за Маркова було підроблено понад шість тисяч бюлетенів
Та якщо повернутись до справи Ігоря Маркова, то не все так однозначно із головною причиною того, чому саме він позбувся мандата. “Регіонал” Олег Ца­рьов у коментарі “Українським новинам” заявив, що євроінтеграція тут ні до чого. Зауважимо, що у ЗМІ з’являлась інформація про конфлікти Маркова із деякими “регіоналами”. Зокрема, Марков публічно звинувачував Сергія Ківалова у розкраданні одеської землі. Також зауважимо, що в інтерв’ю виданню “Комерсант-Україна” Марков заявив, що керівники Партії регіонів йому відкрито погрожували вже півроку. 
Та якою б не була справж­ня причина рішення ВАСУ, і чи була вона лише одна, але суд ни­ні створив ще одну пра­вову колізію. Адже, якщо у п’яти проблемних округах, в яких ЦВК минулого року не змогла встановити результати волевиявлення, ВРУ вже при­значила повторні вибори, то доля округів П. Балоги і О. Домб­ровського залишається невизначеною. Тепер до них додався ще й 133-й округ в Одесі, від якого у парламент пройшов Марков.
Позбавлення депутатів мандатів через суд в Укарїні вже стало традицією. Тож ніхто із обранців не може нині себе почувати спокійно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.1506 / 4.11MB / SQL:{query_count}