Гаряча місцева політика

Ситуація у Львівській обласній та міській радах залежатиме від домовленостей опозиції у столиці. А чи “світить” спокій губернатору та меру?..

Львівська місцева політика вже довгий час залежить від подій, що відбуваються в українській столиці. А після того, як наш регіон делегував у Верховну Раду рекордну кількість своїх представників після минулорічних парламентських виборів, то тут узагалі не залишилось людей, які здатні приймати вагомі рішення.
Тож новий політичний сезон на Львівщині залежатиме від того, як скажуть поводитись своїм місцевим депутатам їхні керівники нагорі. Звичайно, що насамперед йдеться про стосунки в опозиційному таборі.

Неспокійна “Батьківщина”

Уже бачимо, що рішення про входження “Фронту змін” у “Батьківщину”, про яке у місцевих депутатів ніхто не питав, впливатиме на діяльність опозиції у Львівській обласній раді. В обл­раді з’явилася формально нова фракція “Батьківщина”, у яку увійшли колишні “фронтовики” та лише один представник партії леді Ю зразка минулого року. 
Водночас низка екс-представників “Фронту змін” уже встигла публічно заявити, що у партію “Батьківщина” вони не вступатимуть. Фракція наразі не розколюється, однак у майбутньому можливе загострення конфлікту між тими, хто прийняв об’єднання та тими, хто виступив проти нього.
Новий політичний сезон на Львівщині залежатиме від того, як скажуть поводитись своїм місцевим депутатам їхні керівники нагорі
“Ще певний період часу ми будемо свідками з’ясування і формування відносин у “Батьківщині”, яка включила в себе “Фронт змін”. З’ясовуватимуть, хто яку позицію займає, хто приймає рішення, а тим паче, хто вестиме виборчий штаб”, – зауважив учора Анатолій Романюк, доктор політичних наук, керівник Центру політичних досліджень.
А от наближення президентських виборів може спровокувати конфлікти в опозиційному середовищі загалом. Знову ж таки все залежатиме від того, яке рішення прийме партійне керівництво у столиці щодо походу на ці вибори – однією колоною чи кількома. 
Анатолій Романюк зокрема зазначає, що можуть бути утворені як окремі виборчі штаби партій, так і єдиний загальний штаб опозиційних сил.

Наразі адміністрація перемагає

А от щодо традиційного протистояння між обласною радою та обласною державною адміністрацією, то тут останнім часом багато чого змінилось.
“До сьогоднішнього дня основний фронт політичної боротьби на Львівщині був між обласною радою з її опозиційними силами та представником Президента. Тому всі дії обласної ради апріорі були опозиційними до дій намісника Президента. І саме такий вектор політичної, ідеологічної напруги давав дивіденди для опозиційних політичних сил. Але з приходом нового губернатора Віктора Шемчука, який не є однозначно із політичної обойми Президента, ситуація змінилась. За посадою він представляє Президента, але не є настільки наближений до його середовища, не є членом Партії регіонів, а навіть походить із “Нашої України”, – зазначає політолог Юрій Шведа.
Губернатор показує, що політичні сили в облраді до протистояння мастаки, а от до конкретної роботи вони не готові. Нині адміністрація в такому протистоянні дає фору обласній раді
Окрім того, з його слів, Шемчук намагається вести свою діяльність не політизуючи її. Він показує, що хоче вирішувати господарські питання, а не політичні суперечки. Він переводить стосунки з політичними силами в якусь конкретну господарську площину і таким чином нині губернатор набирає сили. “Губернатор показує, що політичні сили в облраді до протистояння мастаки, а от до конкретної роботи вони не готові. Нині адміністрація в такому протистоянні дає фору обласній раді”, – додає Юрій Шведа.
Політолог Ігор Танчин також наголошує на тому, що обласній раді потрібно переходити від суто політичної діяльності до господарської. “Це ненормальне явище, що в нас дуже тривалий час в діяльність органів місцевого самоврядування намагались принести політичний аспект. Саме такий підхід давав можливість нефахівцям, людям, які слабо орієнтуються в проблемах місцевого господарства якось випливати і бути на поверхні. Завжди можна було перевести стрілки. Скажімо, немає в Білогорщі каналізації, то поставимо там пам’ятник Шухевичу, немає інвестицій – зробимо заяву про мову, і так далі”, – сказав Ігор Танчин.

Протистояння у місті

Заручником великої політики стала і ситуація у Львівській міській раді. Зі слів Юрія Шведи, після парламентських виборів у нього була інсайдерська інформація про те, що в місті Лева готується сценарій відставки мера Андрія Садового. Проте тоді цього не сталось, і протистояння між міським головою і фракцією ВО “Свобода”, як найбільшими антагоністами, не дійшло до свого піку.
“Нині ситуація виглядає спокійнішою. Це протистояння існує, але воно не настільки сильне. Тож якщо сценарій відставки мера не був втілений минулого року, то його не потрібно очікувати й нині. Загострення конфлікту відбудеться вже ближче до президентських виборів, для мобілізації основними політичними гравцями свого електорату”, – сказав Юрій Шведа.
Він також припустив, що Андрій Садовий навіть спробує балотуватись у… президенти в 2015 році. Не розраховуючи на успіх цієї кампанії, але з точки зору розкрутки себе як політичного діяча нової формації, своєї політичної сили “Самопомочі” з прицілом на наступні парламентські вибори.
Щодо протистояння Садовий – “Свобода”, то експерти кажуть, що потрібно уважно слідкувати за діяльністю політичної сили Тягнибока. Адже ідеологія ВО “Свобода” та нардепи від цієї партії це одне, а місцеві депутати з їхніми вже усталеними стосунками з бізнесом та владою – це зовсім інше.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0589 / 4.11MB / SQL:{query_count}