Опозиція виборола вибори

В Україні волевиявлення у п’яти проблемних округах відбудеться 15 грудня

Разом із пакетом так званих “євроінтеграційних” законів українські парламентарі домовились про проведення повторних виборів у п’яти округах, в яких минулого року Центрвиборчком так і не спромігся визначити переможців.
Нагадаємо, що до цього часу Верховна Рада працює у неповному складі із 445 депутатів. А мешканці округів №94 (Київська область, центр – місто Обухів), №132 (Миколаївська область, центр – місто Первомайськ), №194 (Черкаська область, центр – місто Черкаси), №197 (Черкаська область, центр – місто Канів) та №223 (Київ, Шевченківський район) залишаються без своїх представників у парламенті. 
І після довгих місяців перемовин та конфліктів між владою та опозицією у четвер ВРУ нарешті призначила вибори на 15 грудня. Зазначимо, що це можна розглядати як подвійну перемогу опозиції. По-перше, вибори відбудуться 15 грудня, а не 28 грудня перед самим Новим роком, як цього хотіли у Партії регіонів, а по-друге – вибори відбудуться у п’яти округах, а не у семи, тобто без округів, позбавлених судом мандатів нардепів Павла Балоги та Олександра Домбровського. За таке рішення проголосував 371 депутат. 
У цій ситуації можна припустити, що мали місце складні домовленості між владою та опозицією. Адже ми також побачили, що схожу кількість голосів набирають усі “євроінтеграційні” закони, які подавали на розгляд Ради уряд та Кабмін. Парламент ігнорує відповідні опозиційні варіанти цих законопроектів, а опозиція продовжує підтримувати урядові. Ось така взаємна співпраця заради євроінтеграції.
У четвер ВРУ нарешті призначила вибори на 15 грудня. Це можна розглядати як подвійну перемогу опозиції. По-перше, вибори відбудуться 15 грудня, а не 28 грудня, як цього хотіли у Партії регіонів, а по-друге – вибори відбудуться у п’яти округах, а не у семи
Зазначимо, що долю виборів на округах Павла Балоги та Олександра Домбровського тепер мав би вирішити Центрвиборчком. А от брат Павла Балоги Віктор Балога, екс-очільник МНС, заявив, що рішення має прийняти Президент. “Я думаю, що Президент сам закрутив це, і було б добре, щоб він це розкрутив правовим шляхом. І щоб з нас не сміялися у світі, бо це бєспредєл з боку Президента”, – наголосив Балога-старший, повідомляє “Українська правда”.
Тут також потрібно зауважити, що і до проведення вже призначених виборів у п’яти проблемних округах можуть виникнути питання. Адже у ЦВК заявили, що на них не вистачає грошей у держбюджеті. Такі побоювання підтвердили й в опозиції. “Вибори начебто призначили, закон прийняли, а завтра вийде, наприклад, Колобов чи Азаров і скажуть – грошей немає. Ось їх немає і вибори просто не відбудуться, оскільки не будуть надруковані бюлетені, що не буде запущено механізм формування комісій, і не буде, власне, реалізовано те право вибору, яке на сьогоднішній день ми задекларували”, – сказав в ефірі “5 каналу” Ігор Швайка, нардеп від ВО “Свобода”.
А тим часом лідер фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк заявив, що опозиція висуне у п’яти округах тих самих своїх узгоджених кандидатів, яких вважає переможцями ще із жовтня минулого року – представників “Батьківщини” Віктора Романюка, Аркадія Корнацького, Миколу Булатецького, Леоніда Даценка та “свободівця” Юрія Левченка. 
Звичайно, результати виборів у п’яти округах майже не вплинуть на розклад сил у парламенті, але за нинішньої політичної ситуації ці політичні перегони напередодні президентських виборів-2015 продемонструють силу влади й опозиції. Тому вони є дуже важливими для обох таборів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9331 / 4.08MB / SQL:{query_count}