Недопрацювали

Опозиція хотіла ліквідувати Конституційний Суд, але не встигла навіть зареєструвати відповідний законопроект у парламенті

фото: golos.ua
Виявляється, що парламентська опозиція хотіла відреагувати на законопроект про зміни до Конституції, в якому Президент Віктор Янукович запропонував забрати у ВРУ права призначати й звільняти суддів.
Розробили навіть альтернативний законопроект про зміни до VIII розділу Конституції, що має назву “Правосуддя”, однак опозиціонери зібрали лише 124 зі 150 необхідних для внесення цього документа у парламент підписів. Про це повідомляє “Комерсант-Україна” з посиланням на члена фракції “Батьківщина” Павла Петренка. 
“Наші пропозиції кардинально відрізняються від законопроекту, запропонованого Президентом. Він зробив спробу узурпувати контроль над судовою гілкою влади, намагаючись одержати право призначати й звільняти суддів. Ми, вивчивши практику Євросоюзу та США, пропонуємо принципово нові речі”, – зазначив опозиційний нардеп. 
За словами Петренка, в опозиційному законопроекті пропонувалося навіть ліквідувати Конституційний Суд (бо він сам себе дискредитує) і передати його повноваження Верховному Суду. Також планувалося закріпити можливості відкликати суддів із посади (зокрема, за допомогою місцевого референдуму, який нині не передбачений законом). 
Проте нині вже минули строки подачі альтернативного законопроекту. Затримала процес фракція УДАР, депутати якої критикували президентський законопроект і нібито підтримали пропозиції своїх колег від “Батьківщини” та “Свободи”, але підписів для внесення документа в Раду вчасно не надали.
Попри те, що нині опозиціонери вірять у наявність можливості обійти регламент і внести свій альтернативний президентському законопроект щодо реформування судової системи, навряд чи представники провладної більшості дозволять їм це зробити. За словами Павла Петренка, опозиція у вересні вноситиме свій законопроект як самостійний, а не альтернативний президентському.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7540 / 4.07MB / SQL:{query_count}