Депутати приховують свої статки

Менше половини парламентарів оприлюднили свої податкові декларації у встановлений законодавством термін

інфографіка Громадського руху "ЧЕСНО"
Щодо прозорості заробітків та накопичених статків народних депутатів в українському суспільстві виникає чимало сумнівів. На превеликий жаль, самі нардепи не надто намагаються зробити свою діяльність прозорішою. Як повідомляє громадський рух “Чесно”, лише 183 народних обранці оприлюднили свої податкові декларації за минулий рік у відкритих джерелах. При цьому, відповідно до законодавства, депутати до 1 квітня мали подати декларації в апарат ВРУ, а до 1 травня їх повинні були опублікувати в офіційних виданнях парламенту.
Громадські активісти зазначають, що до 1 травня було оприлюднено 153 декларації, а ще 30 з’явилися пізніше. До речі, окрім парламентської газети “Голос України” та сайту ВРУ, ці документи депутати оприлюднювали на своїх персональних сайтах чи сторінках у соцмережах. Проте 261 нинішній депутат навіть станом на 17 травня не оприлюднив податкову декларацію. 
За інформацією руху “Чесно”, фракція УДАРу оприлюднила свої декларації у повному складі, а от серед комуністів це зробило лише 2 нардепи. Також оприлюднили свої декларації 62 депутати від фракції “Батьківщина”, 35 – від Партії регіонів, 26 – від “Свободи” та 16 позафракційних депутатів. При цьому лідери трьох опозиційних фракцій відкрили свої податкові декларації, а голови фракцій ПР та КПУ – ні. 
Громадські активісти звернулися до депутатів із проханням, окрім оприлюднення декларацій у відкритих джерелах (що є нормою закону), окремо надіслати їх руху “Чесно”. У відповідь лише 43 депутати надали копії декларацій, 19 обранців надіслали посилання на власну декларацію у “Голосі України” або на персональній сторінці на сайті ВРУ, а ще семеро відповіли відмовою. Решта народних обранців не надіслали жодної відповіді на звернення громадського руху.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.2411 / 4.06MB / SQL:{query_count}