Підготовка до президентської гонки

Нині, за два роки до виборів президента України, соціологи стверджують: рейтинги Віталія Кличка майже такі ж, як Віктора Януковича

Вибори президента у 2015-му стануть визначальними для майбутнього країни. Тому упродовж наступних двох років політики, журналісти та експерти пильно відстежуватимуть найменші зміни в електоральних уподобаннях українців. І вже сьогодні соціологи дали усім поживу для роздумів. Цього тижня оприлюднили результати двох соціологічних досліджень.
У регулярному репрезентативному дослідженні електоральних настроїв GfK Ukrainе (проводилося 2–23 квітня) взяло участь 1000 українців віком старше 16 років на місяць. Отже, якби президентські вибори проводилися найближчим часом, по 16% респондентів висловили б свою підтримку Віталію Кличку та Вікторові Януковичу. Юлія Тимошенко набрала б 9% голосів, Олег Тягнибок – 5%, Арсеній Яценюк – 3%, Петро Симоненко – 3%.
Якби у другий тур президентських виборів вийшли Кличко та Янукович, то 38% респондентів віддали б свої голоси лідеру УДАРу, а 19% – чинному Президенту. Зауважимо, що ще 24% опитаних не пішли б на вибори, а 19% не змогли визначитися із кандидатом, за якого голосували б. Максимальна похибка дослідження GfK Ukrainе становить 3,1%.
Також цікавими є результати квітневих відповідей на питання про можливі парламентські вибори. Так, за партію УДАР проголосувало б 17% респондентів, за Партію регіонів – 16%, за “Батьківщину” – 11%, за “Свободу” – 8%, а за КПУ – 4%. Варто зауважити, що заступник директора GfK Ukrainе Гліб Вишлінський зазначив: незважаючи на збільшення рейтингів Кличка та його партії, загалом мобілізаційний потенціал їх прихильників є низьким.
В опитуванні брали участь неповнолітні респонденти, яким лише у 2015-му виповниться 18 років. До речі, ще перед парламентськими виборами у 2012-му соціологи наголошували: електорат Кличка є наймолодшим серед інших українських політиків. 

Майже наздогнав

Опитування Центру Разумкова (проводилося з 20 по 25 квітня), у якому взяли участь 2 010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, продемонструвало, що за чинного Президента 
В. Януковича готові знову проголосувати 18,3% українців. В. Кличко міг би набрати 13,5%, Ю. Тимошенко – майже 10,4%, А. Яценюк – 6,4%. Теоретична похибка цього дослідження становить 2,3%.
Нагадаємо: парламентські опозиціонери підписали декларацію, з якої випливає, що єдиного узгодженого кандидата у президенти у першому турі виборів 2015-го не буде. Водночас вже після оприлюднення цієї декларації в ефірі “5 каналу” Віталій Кличко заявив: за рік, тобто навесні 2014-го, питання висунення єдиного опозиційного кандидата в президенти таки може бути вирішене. Можна припустити, що Віталій Кличко спробує використати позитивні для себе результати соціологічного дослідження у боротьбі за звання “єдиного узгодженого”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5242 / 4.07MB / SQL:{query_count}