Безконтрольні депутати

Українські парламентарі витрачають бюджетні кошти на свій розсуд

Українські парламентарі витрачають бюджетні кошти на свій розсуд

Окрім немалої зарплатні нардепи щомісяця також отримують кошти на здійснення своїх депутатських обов’язків. А за таким формулюванням у законодавстві передбачається безкоштовний проїзд, зв’язок, службове житло, матеріальна допомога, використання ЗМІ тощо. Такий собі бонус у вигляді пільг для окремого депутата як мінімум складає 17 тисяч гривень в місяць. І що найцікавіше: депутати  не звітують про використання цих бюджетних, тобто наших, коштів.

Громадський рух “Чесно” намагався з’ясувати, куди ж наші депутати дівають державні гроші, проте самі обранці мовчать. Не оприлюднює цієї інформації й апарат ВРУ. “Більшість депутатів вважають, що ці 17 тисяч є додатком до їхньої зарплати”, – іронічно зауважив під час презентації дослідження “Чесно” Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократії.

Лише 23 нардепи розповіли про свої витрати. Що ж говорити про використання пільг, якщо лише половина нинішніх парламентарів оприлюднили свою повну автобіографію. Такою самою, не зовсім прозорою, є ситуація із громадськими приймальнями депутатів та їхніми помічниками-консультантами.  

Загалом рух “Чесно” вимагає від депутатів більш прозорої діяльності та скасувати 18 пільг з 40, що містяться у Законі Україні “Про статус народного депутата України” і стосуються як чинних, так і колишніх парламентарів. 

До слова додамо, що депутат від “Батьківщини” Андрій Пишний оприлюднив звіт про виконання кошторису Верховної Ради за минулий рік. Виявилось, що у 2012-му парламент коштував українцям 768 мільйонів гривень. З них 270 млн пішло на зарплату депутатів, 16 млн – на їх доїзд до виборчих округів, 38 млн – на утримання автобази ВРУ,  8 млн – на санаторно-курортний комплекс управління справами ВРУ, 3 млн – на парламентську їдальню. 

Зауважимо, що завдяки закону про бюджет-2013, повернуто депутатські  віп-пільги, які були урізані минулого року. І тепер парламент нам обійдеться у 876 мільйонів гривень. 

ІНФОГРАФІКА

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.0874 / 4.08MB / SQL:{query_count}