Недовіра наростає

Понад половина українців не підтримують діяльність Президента

Понад половина українців не підтримують діяльність Президента

Майже 63% громадян нашої держави вважають, що нині ситуація в країні розвивається неправильним шляхом. Ще у грудні таких було менше на сім відсотків. Загалом же українці довіряють Церкві (63,8%)  та засобам масової інформації України (61,9%). А от органи влади та політичні партії такою прихильністю українців похвалитись не можуть. При цьому 33% українців готові брати участь у санкціонованих акціях протесту, а 17 % – можуть вийти на несанкціоновані мітинги. Найреальнішими поштовхами до протестів українців є значне підвищення цін на найнеобхідніше, невиплата зарплат та масові скорочення робочих місць. Як бачимо, людей найбільше турбують соціальні проблеми, а не політичні “розбірки”.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження проведеного Центром Разумкова з 1 по 6 березня. Загалом було опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх областях України. Похибка вибірки не перевищує  2,3%.

Виявилось, що у порівнянні з груднем 2012 року частка тих, хто не підтримує діяльність Президента Віктора Януковича зросла з 44,9% до 52,7%. Нині лише 14 % повністю підтримують кроки гаранта. 

Соціологи також повідомляють, що рівень повної підтримки діяльності Верховної Ради за цей період статистично значуще не змінився, тоді як частка тих, хто її не підтримує, зросла з 47,1% до 54,9%. Зросла і  частка тих, хто не підтримує діяльність уряду (з 47,6% до 52,4%). А частка тих, хто повністю підтримує його діяльність, зросла з 5,9% до 8%.

Якщо ж говорити про повну підтримку окремих політиків, то нині вона найбільша у Віталія  Кличка – 18, 3 %. Своєю чергою  Арсенія Яценюка повністю підтримують 11,8 %, Юлію Тимошенко та Олега Тягнибока –  по 11%.

Склали соціологи і антирейтинг політиків. Так, діяльність Віктора Ющенка не підтримують 82,3% опитаних, Наталії Королевської – 78,9%, Володимира Литвина – 74%, Петра Симоненка – 67,5%, Сергія Тігіпка – 64,7%. 

ДО ТЕМИ

Якби зараз вибори…

А от якби зараз відбувались парламентські вибори, то Партія регонів отримала б менше голосів, аніж сукупно основні опозиційні партії, але більше за кожну з них окремо (29,3 % серед тих, хто готовий брати участь у виборах). Результати опозиційних партій відповідно до соцопитування: “Батьківщина” – 19,4 %, УДАР – 15, 7 %, “Свобода” – 13,6 %, КПУ – 6, 1 %. Зауважимо, що якби вибори до ВРУ відбулись найближчим часом, то в них взяло би участь 68 % українців.

Якщо ж говорити про гіпотетичні президентські вибори, то зараз у першому турі Віктор Янукович набрав би 20,7%, Віталій Кличко – 14,4%, Арсеній Яценюк – 11,3%, Олег Тягнибок –  6,6%,  Петро Симоненко – 4,8% .

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0756 / 4.08MB / SQL:{query_count}