Опозиція приїхала “піднімати” львів’ян

До Львова на акцію “Вставай, Українo!” Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок приїхали без Віталія Кличка

До Львова на акцію “Вставай, Українo!” Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок приїхали без Віталія Кличка

Не така вже й спокійна та монолітна ситуація в середовищі української парламентської опозиції. Мало того, що три сили розпочали всеукраїнську акцію “Вставай, Україно!” без чіткої мети і тепер змушені відбиватись від постійних запитань журналістів на кшталт: “А що робитимите далі?..” Так ще ж, уже після початку мітингів в українських обласних центрах виявилось, що лідер УДАРу Віталій Кличко не їздить на марші та віче разом із Арсенієм Яценюком та Олегом Тягнибоком. Хоча анонсувалась присутність трьох нинішніх опозиційних лідерів. 

Цікавим є й інший нюанс: центральний сайт партії Кличка, на відміну від інформаційних ресурсів “Батьківщини” та “Свободи”, нічого не повідомляє про перебіг акції “Вставай, Україно!”. При цьому, про акцію, присвячену Дню працівників житлово-комунального господарства у Криму чи проти поганого стану доріг у Донецьку, “ударівці” пишуть. А от всеукраїнську акцію протесту віддали на відкуп лише сайтам своїх місцевих партійних організацій.

У суботу, 16 березня, після Вінниці та Ужгорода  маршем та мітингом біля пам’ятника Т. Шевченку у Львові завершився перший етап акції “Вставай, Україно!” За інформацією самих опозиціонерів, зібралось 10 тисяч людей, ЗМІ повідомляли про 3-5 тисяч учасників, а міліціонери нарахували лише 2,5 тисячі.

Роль ведучого виконав Арсеній Яценюк, який намагався говорити просто, навіть по-панібратськи. Він розповів, що опозиція змінила парламент, а надалі хоче змін у країні. “Ми разом змінили новий парламент. Янукович втратив контроль над Верховною Радою. Це єдине місце, де він не керує. Керуємо там ми – керуєте там ви. У нас нема більшості, але ми така потужна меншість, що нам більшість заздрить. І це наша спільна заслуга – ваша і наших трьох опозиційних сил”, – заявив Яценюк. Він також запросив усіх львів’ян до Києва 18 травня  на фінальну акцію “Вставай, Україно!”.

Та все рівно основну роль на віче у Львові відігравали “свободівці”, які є місцевими улюбленцями. “Ми приїхали, аби отримати вашу підтримку і заявити, що беремо на себе політичну відповідальність за те, щоби завтра кожен українець жив у справедливій і чесній державі. Державі, де не буде такої сваволі, де не буде такого національного приниження, де влада служитиме людям, а не напихатиме свої власні кишені. Ми маємо план докорінних змін, але без народу нам не вдасться їх втілити. Але коли мільйони людей вийдуть до Верховної Ради, коли ми ухвалюватимемо стратегічно важливі закони”, – наголосив лідер “Свободи” Олег Тягнибок.

Замість Віталія Кличка виступав нардеп та керівник Львівської обласної організації УДАР Ярослав Гінка. Однак найбільш незрозумілим у цій ситуації виявилось те, що відсутність Кличка, як і у Вінниці та в Ужгороді, пояснили його перебуванням за кордоном. Так, Віталій Кличко зустрічався з високими посадовцями у Вашингтоні, потім у Брюсселі та Варшаві. Проте відомо, що у суботу ввечері він у Києві… відвідав боксерський поєдинок В’ячеслава Узeлкова та Дуду Енгумбу. Українці мали змогу у прямому ефірі спостерігати за цією спортивною подією і побачити Віталія Кличка…

Тож складається враження, що лідер УДАРу просто веде іншу, окремо від своїх начебто партнерів, гру. А тим часом Яценюк і Тягнибок продовжують мусолити тему єдності. В ситуації, коли опозиції насправді потрібна монолітність, такі нюанси можуть зіграти проти усіх. 

Після акції у Львові під час короткого спілкування з пресою Олег Тягнибок сказав, що лідер партії УДАР не бере участі в акціях “Вставай, Україно!” через те, що у них різні політичні завдання. “Не вимагайте від нас синхронності. У нас з Кличком різні політичні сили. Ми – націоналісти, діємо відповідно до наших цілей”, – сказав “свободівець”.

Водночас Арсеній Яценюк в інтерв’ю “Українській правді” зазначає, що найближчим часом він має поговорити із Кличком. “Рішення про акцію приймалось нами втрьох – мною, Олегом Тягнибоком та Віталієм Кличком. Ми спеціально підлаштовували дати акцій під те, щоб Віталій повернувся – перенесли дату першої акції у Вінниці з середи на четвер, але напевно у Віталія виникли певні складнощі”, – каже Яценюк 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6436 / 4.1MB / SQL:{query_count}