Змінили голову

Народних Рух України очолив екс-міський голова Львова Василь Куйбіда

Народних Рух України очолив екс-міський голова Львова Василь Куйбіда

На вихідних сталася подія, котра певною мірою здивувала медіа, проте була давно очікуваною в середовищі однієї зі знакових українських партій – Народного Руху України. Під час другого етапу ХХІ позачергового з’їзду цієї політсили відбулася зміна керівництва партії.

Замість екс-міністра закордонних справ, а нині чинного нардепа Бориса Тарасюка, Рух очолив колишній мер Львова та екс-міністр регіонального розвитку і будівництва Василь Куйбіда. На підтримку цього рішення під час таємного голосування висловилися 144 із 211 делегатів з’їзду. Зазначимо, що Борис Тарасюк зняв свою кандидатуру, тож голосування було безальтернативним. За попередніми домовленостями, заступниками голови стануть екс-нардеп В’ячеслав Коваль (був заступником Бориса Тарасюка у партії) та нинішній парламентар Олександр Чорноволенко. 

Тут варто зауважити, що позачерговий з’їзд із самого початку не передбачав обрання нового керівництва політсили, а перший його етап був присвячений висуванню кандидатів у народні депутати. Саме результати виборів, зокрема і формат участі у них НРУ, зумовили такі кроки. Нагадаємо, що Рух є однією із семи партій, котрі увійшли до Об’єднаної опозиції “Батьківщина”. Відповідно до законодавства, яке забороняє участь блоків у виборах, всі рухівці, котрі балотувалися до ВРУ, були змушені тимчасово припинити членство у партії. Нині вони вже його відновили.

Вибір обумовили вибори

Низка членів партії, котрі були присутніми на з’їзді, не приховували свого невдоволення тим, що до парламенту за списками “Батьківщини” потрапив лише Борис Тарасюк. За їх словами, він не зумів захистити інтереси інших людей, котрі балотувалися чи збиралися балотуватися до ВРУ 7-го скликання. Окрім нього, парламентарями стали також члени НРУ Валентин Королюк та Олександр Чорноволенко – вони пройшли у Раду за мажоритарними округами №154 (Рівненська область) та №220 (м. Київ) відповідно. 

Як зазначили “Пошті” в НРУ, всі троє нардепів представлятимуть Рух у Верховній Раді 7-го скликання. На з’їзді було вирішено утворити “рухівську” партійну групу у складі фракції “Батьківщина”. 

Сам Борис Тарасюк заявляв на з’їзді, що працюватиме задля розвитку партії НРУ. Але тут є певні нюанси. У ЗМІ вже з’вилася інформація про те, що Тарасюк може стати заступником леді Ю у партії “Батьківщина”. 

“Я не виключаю такого варіанту. Можливо, Борис Тарасюк буде заступником глави партії”, – каже Сергій Пашинський, заступник керівника фракції “Батьківщина” у парламенті, повідомляє “Коммерсантъ Украина”.

Потреба модернізації

Самі представники НРУ сподіваються, що таким чином події не розвиватимуться. Нині вони прагнуть повернути партії колишній вплив у політичному житті країни. Як зазначив новий голова Василь Куйбіда під час виступу на з’їзді, політичній силі необхідна модернізація та пошук нових форм політичної роботи. Йдеться, зокрема, про НРУ як самостійну партію, а не постійну складову інших виборчих об’єднань. Водночас  співпраця на певному рівні з іншим демократичними силами триватиме. Василь Куйбіда розповів “Пошті”, що Рух як рівний партнер буде союзником всіх партій, котрі нині борються із режимом Януковича в Україні.

Вже у травні 2013 року відбудеться черговий з’їзд Народного Руху України, на якому мають оновити програму та статут партії. Також тоді, ймовірно, партійці підтвердять свій вибір нового керівництва.  

КОМЕНТАРІ

Василь Куйбіда, голова Народного Руху України, депутат Львівської обласної ради:

Андрій Корнат, голова Львівської обласної організації Народного Руху України, голова фракції НРУ в облраді    

- Рух є однією із найстаріших українських партій з часів оновлення незалежності України. Зрештою, це та сила, навколо якої згуртувався український народ, аби  відновити свою незалежність у 1991 році. Але, на жаль, останнім часом (маю на увазі період після смерті В'ячеслава Чорновола) НРУ більше думав про консолідацію з іншими політичними силами, аніж про власну долю. Звичайно, над інтересами НРУ завжди стоятимуть інтереси держави, і Рух вважав, що потрібна консолідація всіх в ім'я перетворень в Україні. В нашій програмі зазначене гасло: "Державність, демократія, реформи!". Розуміючи, що реформи можна здійснити лише спільно, а завдяки реформам розвивається демократія та утримується державність, Рух всі свої зусилля зосереджував на цьому.На жаль, такий підхід виявився не зовсім виправданим. Станом на сьогодні, ми втратили і національну державу. Вона фактично знаходиться в режимі внутрішньої окупації. Також ми не розбудували, не зміцнили Народний Рух України. Розуміючи, що Рух нерозривно пов'язаний із долею національної держави, нині НРУ має подбати і про власне оновлення, через це перейшовши до режиму функціонування національної демократії у нашій державі. - Василь Степанович очолив Народний Рух України у дуже складний для партії час. Ми фіксуємо для себе в партії кризовий стан і, виходячи з цього, сподіваємося, що людина із середовища НРУ, яка була невід'ємною частиною організації із часу зародження Народного Руху України, нині стане уособленням відродження нашої політичної сили. Говорячи про попереднє керівництво, варто сказати, що ми завжди запрошували очолити організацію людей не з "рухівського" сере­довища. Це стосується і Геннадія Удовенка, і Бориса Тарасюка. Так було після смерті В'ячеслава Чорновола.Прихід Василя Куйбіди на посаду голови - це швидше очікування відродження організації Народного Руху України як партії, що має претендувати на свою роль в українському політикумі. Час покаже. Нині ми чекаємо на перші  кроки голови партії і сподіватимемося, що задекларована ним на з'їзді програма виконуватиметься з першого дня. Ми чекаємо модернізації НРУ, оновлення, повернення тих, хто залишив наші ряди, керуючись різними мотивами. Нині ми очікуємо, що ефективний менеджмент дасть швидкі плоди. Також очікуємо активізації НРУ в усіх областях країни та утворення нових організацій, які з різних причин були відсутніми.Щодо Бориса Тарасюка, я хотів би бачити в діях наших побратимів послідовність. Зокрема, за словами, сказаними ним на з'їзді, він залишається "рухівцем". Думаю, що здоровий глузд, раціональність і логіка дій мали б відповідати цим словам, а також тому, що вже було зроблено в НРУ, зокрема і Борисом Тарасюком. Сподіваюся, що ті меседжі, які нині звучать у ЗМІ (про намір побратимів покинути лави Руху і навіть бути одними із очільників ВО "Батьківщина"), не відповідають дійсності.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3273 / 4.14MB / SQL:{query_count}