Демонстрація сили

“Свободівці” заявили, що бійок у парламенті не уникнути

“Свободівці” заявили, що бійок у парламенті не уникнути

У перші дні роботи парламенту 7-го скликання найяскравіше серед опозиційних сил проявили себе представники ВО “Свобода”. Партія, яка привела до ВРУ найбільше львів’ян, отримала крісло другого віце-спікера, а також змогла нав’язати свої правила у силових сутичках. Вчора під час прес-конференції у Львові нардепи від цієї політсили поділилися враженнями від парламентської роботи та розповіли про своє бачення її нюансів. 

“Ми чудово розуміємо, що не можемо вмить зрушити ті брили у суспільній свідомості, які формувалися упродовж кількох десятиліть. Але ми активною наступальною тактикою відновлюватимемо законність, справедливість та порядок у будь-якому конкретному місці в будь-який час, у тому числі й у сесійній залі”, – зазначив Юрій Михальчишин.

За його словами, нині головним завданням новообраних нардепів є “процес дресирування теперішньої еліти”. Отже, протистояння, зокрема силові, триватимуть і надалі. Ще один новий депутат у парламенті, Ірина Фаріон, зауважила, що суперечки стосуються легітимації “тушок”, порушень регламенту під час голосування у ВРУ та мовного питання. 

“У нас є низка напрацьованих законопроектів, однак ми розуміємо, що реалізувати ці закони буде надзвичайно складно, оскільки наша держава існує не у правовому полі, і ця Верховна Рада намагається діяти поза правовим полем. Тому ми змушені застосовувати надзвичайно дієвий важіль впливу на тих виродків, що є у нашому парламенті, – моральний тиск, обструкції”, – заявила вона.

Як зазначила Ірина Фаріон, шлях у парламентську бібліотеку потрібно поєднати зі шляхом у спортивні зали. “Іншого способу побудови держави ми не бачимо лише поєднання цих двох сил”, – заявила представниця “Свободи”.

Одним із ключових питань є виступи  у парламенті депутатів від провладної партії російською мовою. За словами Ірини Фаріон, “Свобода” зробить все можливе, аби у сесійній залі Верховної Ради не лунала російська мова. Вже на першому засіданні опозиціонери заглушували російськомовні виступи, вигукуючи: “Українська!”.

Відповіла Ірина Фаріон і на нещодавню заяву “регіоналки” Олени Бондаренко про те, що після дій “Свободи” всі “регіонали” виступатимуть виключно російською. “Це зі сфери повного інфантилізму. Коли, наприклад, дитина щось робить неправильно, ти їй робиш зауваження, а вона й далі на зло тобі чинить ще гірше”, – заявила Ірина Фаріон.

До речі, деякі експерти зазначають про ефективність жорстких дій “Свободи” у стінах парламенту. “Перші зусилля опозиції, дуже жорстка її поведінка можуть серйозно посприяти тому, що ця Рада відрізнятиметься від попередньої. У новій Раді може не бути такої вільної та безкарної поведінки депутатів, які змінюють свою політичну приналежність, не буде такого вільного голосування за інших. Отже, вона діятиме та краще дотримуватиметься регламентно-правових норм”, – зазначає Юрій Якименко,  директор політико-правових програм Центру Разумкова, повідомляє “Український тиждень”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8494 / 4.08MB / SQL:{query_count}