Звернення з-за океану

Українська діаспора вимагає від опозиції узгоджених дій у новому парламенті

Українська діаспора вимагає від опозиції узгоджених дій у новому парламенті

У Верховній Раді України 7-го скликання трьом опозиційним партіям доведеться виправдовувати довіру українців по всьому світі. Зокрема  американська громадська організація “Нова українська хвиля” звернулась до ВО “Свобода”, УДАРу та ВО “Батьківщина” з вимогами виконувати свої передвиборчі гасла, інформує УНІАН. 

“Злагоджена праця трьох опозиційних сил додає віри у перемогу всьому українсь­кoму народові. Тільки такими – сильними своєю єдністю – хочемо ми бачити вас у новому парламенті”, – йдеться у зверненні представників так званої “четвертої хвилі еміграції”. Вони нагадали, що саме опозиційні партії перемогли на виборах 28 жовтня на закордонних дільницях в Америці. Ок­­рім цього, представ­ни­ки еміграції звернулись і до депутатів-самови­су­ван­ців. “Кожна свідома україн­ська людина, яка любить свою землю, бажає добра і процвітання своїй Вітчизні, яка вболіває за майбутнє своїх дітей і онуків, розуміє, що це окупаційна сила, яка грабує свій народ. Вони дадуть і Вам можливість долучитися до цього злочину, щоб тримати Вас у своїй упряжці. Ми сподіваємося, що Ви не поведетеся на їхні спокуси”, – наголосили українці США.

За їх словами, весь світ бачить повну неспроможність нинішньої влади в Україні до демократичних перетворень і це є агонія “вмираючої совково-кланової системи”. Зверенння також підтримали Асоціація українців у Португалії “Собор”, Християнський рух українців у Португалії та Міжнародне Об’єднання “Українська Свобода” (Чеська Республіка).

Нагадаємо, що загалом у 116 закордонних дільницях перемогла партія “Свобода” набравши 4827 голосів. Усього 74 голосами їй поступилась Партія регіонів. Та якщо говорити конкретно про 4 дільниці у США, то там лідерами електоральних симпатій українців, які мали право голосу, були саме “Свобода” (736 голосів), УДАР (232) та “Батьківщина” (193). Партія влади там набрала 52 голоси.

ДО ТЕМИ

Українські реалії

Тим часом в Україні “Свобода” і “Батьківщина” продовжує очікувати приєднання УДАРу до угоди про співпрацю. “Для нас основне завдання – це те, щоб до угоди про створення коаліції між “Батьківщиною” та “Свободою” приєдналася партія УДАР. Вони заявляли про це в ніч виборів і зараз ми очікуємо на їхнє рішення”, – наголосив Арсеній Яценюк, повідомляє “Українська правда”.

Разом із тим він спростував мож­ливість утворення єдиної опозиційної фракції у новому парламенті. Водночас нереальним зараз видається і злиття “Батьківщини” і “Фронту змін” в одну партію ( які разом йшли на вибори під брендом Об’єднаної опозиції “Батьківщина”). З огляду на це до довговічності та надійності самої фракції “Батьківщина”, до якої увійшли представники семи політичних сил, у майбутньому можуть виникнути питання.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6493 / 4.09MB / SQL:{query_count}