Рада без “піаністів”?

Одним із останніх рішень старого парламенту стали зміни до регламенту щодо особистого голосування

Одним із останніх рішень старого парламенту стали зміни до регламенту щодо особистого голосування

Незважаючи на те, що персональне голосування народних депутатів закріплене у Конституції України, обранцям знадобився окремий закон для виконання цієї норми. Через це опозиція навіть відмовлялась брати участь у роботі депгрупи, яка готує першу сесію парламенту нового скликання. 

На своєму останньому засіданні депутати 6-го скликання прийняли зміни до регламенту, проте і тут не обійшлось без певних нюансів. Законопроект опозиції відхилили, а у “регіоналівському” документі, який в результаті прийняли, немає всіх тих положень, про які стверджує його автор Макеєнко.

Опозиція пропонувала перед відкриттям кожного пленарного засідання проводити реєстрацію народних депутатів особисто на підставі пред’явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом. У залі пленарних засідань народний депутат реєструється за допомогою електрон­ної системи у такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата кимось іншим. Окрім цього, відкрите голосування мало здійснюватися кожним народним депутатом особисто за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою. Зокрема, йдеться про систему “Рада-3” із так званою сенсорною кнопкою. За цей законопроект Миколи Мартиненка, Ірини Геращенко та Олександра Бондара проголосували лише 113 нардепів.

Прийняли невідомо що

Натомість після цього, за законопроект Макеєнка проголосували  338 народних депутатів із 357 зареєстрованих у сесійній залі. Цей документ теж передбачає реєстрацію перед відкриттям пленарного засідання за допомогою посвідчення і підпису нардепа, а також електронну реєстрацію і голосування у такий спосіб, який унеможливлює здійснення цих процедур іншими депутатами. Сам Володимир Макеєнко зазначив, що Партія регіонів погодилась на використання сенсорної кнопки під час голосування в обмін на відмову опозиції перешкоджати голосуванню, інформує “Українська правда”. Адже у законі за його авторством також вказано, що під час пленарного засідання народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджання роботі головуючого на пленарному засіданні, а також голосуванню інших народних депутатів. Також закон забороняє участь у засіданні депутатам, які не поставили підпис в журналі реєстрації. А от депутатам, які зареєструвались, заборонено ухилятись від голосуваня:  вони повинні натиснути кнопки “за”, “проти” або “утримався”.

“Регіонал” зазначив, що нова система для голосування буде введена в дію починаючи з першого засідання нової каденції. І хоч Володимир Макеєнко говорить про сенсорну кнопку, проте в прийнятому законі немає згадок про неї і про систему “Рада-3”. Тож як забезпечуватимуть особисте голосування “регіонали”, поки що достеменно невідомо. Навіть лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що мова про систему “Рада-3” не йде.  

Своєю чергою опозиціонери наголосили, що у випадку продовження “кнопкодавства” за себе і за товариша, то вони таки будуть блокувати трибуну у новому парламенті. 

 

ДОВІДКА

“Рада-3” – система підтримки прийняття рішень для законотворчого процесу Верховної Ради України. Уперше запропонована для роботи парламенту у 2008 р. тодішнім спікером Арсенієм Яценюком. Головним нововведеням системи є сенсорна кнопка: для того, щоб проголосувати, депутат повинене утримувати її лівою рукою впродовж 10 секунд, відведених для голосування, а правою натиснути “за”, “проти” чи “утримався”.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6427 / 4.1MB / SQL:{query_count}