Кінець бойової Ради

Найбільш дискредитований парламент в історії України завершив свою роботу. Дванадцятого грудня розпочне роботу нова ВРУ 

Найбільш дискредитований парламент в історії України завершив свою роботу. Дванадцятого грудня розпочне роботу нова ВРУ 

У четвер завершилась остання сесія Верховної Ради України 6-го скликання. Перед закриттям роботи парламенту спікер Володимир Литвин повідомив, що за минулі п’ять років було зареєстровано 6455 законопроектів, із них – 5659 розглянуто. Прийняли в цілому 1484 законопроекти. 

Та запам’яталось це пар­ламентське скликання, до речі, найдовшої каденції, перш за все скандалами. Обраний на позачергових виборах у 2007 році парламент вже у 2008-му опинився на межі розпуску, коли тодішній президент Віктор Ющенко навіть вже було призначив дату ще одних позачергових виборів, проте пізніше призупинив цей указ. Загалом історію ВРУ 6-го скликання потрібно ділити на два періоди: 2007-2010 (президентство Ющенка і коаліція БЮТ із НУ-НС плюс Блок Литвина) і 2010-2012 (президентство Януковича і більшість “регіоналів”, комуністів, “литвинівців” і “тушок”).

Перший період характеризується протистоянням між Ющенком і Тимошенко. І, мабуть, найкращу оцінку йому дав Святослав Вакарчук (був обраним депутатом від НУ-НС), склавши мандат нардепа 16 грудня 2008 р. А вже з 2010 р. почався курс на пропрезидентську монополізацію парламенту для Віктора Януковича. “Тушок” в раді стало дуже багато: найбільше перебіжчиків втратив БЮТ. 

Часті бійки, розбиті голови і поламані пальці – все це символи ВРУ 6-го скликання. Та чи не найкраще її характеризує “рука Чечетова”, що давала команду представникам пропрезидентської більшості голосувати за всіх колег, яких не було у сесійному залі. Під кінець каденції опозиція взагалі не могла нічого із цим вдіяти, довівши свою безхарактерність. Жодного важливого рішення опозиціонери так і не заблокували. Як сказав спікер Володимир Литвин (який допомагав “регіоналам” протягувати потрібні їм рішення ) у своєму завершальному слові, ВРУ 6-го скликання – це  “плід багатомісячної політичної кризи”.

“Харківські угоди”, бездієва реакція на повернення до Конституції 1996-го, прийняття “реформ” Кабміну (Пенсійна реформа, Податковий кодекс та ін.), закон про мову – все це залишилось нам від цього парламенту.

А вже через кілька днів запрацює нове парламентське скликання. До речі, деякі експерти говорять, що бійок у ньому буде ще більше. Вже в понеділок новообранці, серед яких 285 парламентарів-новачків тренуватимуться як працювати: будуть розсідатись і вчитись тиснути на кнопки. Нагадаємо, що в середу, 12 грудня, відбудеться перше засідання ВРУ 7-го скликання. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7404 / 4.09MB / SQL:{query_count}