“Регіонал” Литвин

Партія влади за своєю квотою включила нинішнього спікера до підготовчої групи з організації першої сесії Верховної Ради України VІІ скликання

Партія влади за своєю квотою включила нинішнього спікера до підготовчої групи з організації першої сесії Верховної Ради України VІІ скликання

Уже давно нікого не дивують політичні маневри спікера Володимира Литвина. Буквально нещодавно він став на бік опозиції щодо ситуації з перевиборами в проблемних округах, а вже після цього, у четвер, секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв (який може поміняти цю посаду на депутатський мандат) ініціював його обрання головою депутатської групи з підготовки першої сесії парламенту нового скликання. Ба навіть більше, до цієї групи Литвина включила Партія регіонів разом із Клюєвим, Азаровим, Тігіпком, Лавриновичем та деякими іншими “регіоналами”. Нагадаємо: Володимир Литвин переміг у мажоритарному окрузі, балотуючись від Народної партії, що не пройшла до парламенту. Водночас деякі колишні соратники Литвина потрапили у ВР уже від Партії регіонів.

Щодо підготовки першої сесії нового складу парламенту, то проти кандидатури Володимира Литвина на чолі депутатської групи висловився Руслан Кошулинський, новообраний депутат від “Свободи”. “У вас і так є більшість, і пан Литвин записаний від Партії регіонів… Коли головою робочої групи буде представник опозиції, думаю, всі гострі питання будуть зняті”, – заявив він, повідомляє УНІАН.

Натомість сам Литвин зіслався на те, що “зазвичай голова Верховної Ради минулого скликання  здійснював усю підготовчу роботу”. І оскільки представників Партії регіонів, КПУ та депутатів-мажоритарників була більшість (16 із 28), то Литвина таки обрали головою підготовчої групи… Робили вони це вже без опозиції.

Також додамо, що до робочої групи увійшли депутати-самовисуванці, котрі зібрали необхідні для цього 15 підписів. Цікаво, що ними виявились Давид Жванія та Григорій Калетнік (балотувався як самовисуванець, хоча зараз є депутатом від Партії регіонів).

Залишили самих…

Врешті-решт після дискусій опозиційні депутати у четвер  покинули засідання робочої групи з підготовки до першої сесії ВРУ VII скликання. Причиною стала відмова “регіоналів” включити до порядку денного постанову про особисте голосування.

“Регіонали” категорично проти підписання проекту постанови про особисте голосування – хочуть “кнопкодавство” у новій Раді продовжувати, це 100%... Ми внесли пакет: голосуємо за ваше керівництво у підготовчій групі, а ви – за постанову про особисте голосування. Не хочуть – “піаніно” важливіше”, – написав у мережі Твіттер представник “Батьківщини” В’ячеслав Кириленко.

Водночас представник ПР Андрій Клюєв під час засідання групи запевняв, що депутати від Партії регіонів готові голосувати і цей факт. А  вже після засідання “регіонал” Олександр Єфремов сказав, що ухвалення рішення щодо персонального голосування наразі не можна виконати технологічно, інформує УНІАН.

У відповідь на це Арсеній Яценюк заявив, що без особистого голосування нова Верховна Рада працювати не буде, і нагадав, що розробка і монтування оновленої системи голосування проходила ще за його розпорядженням як голови парламенту.

Зазначимо, що  засідання підготовчої групи після всіх суперечок більшість спочатку перенесла на учора, але потім з’явилась інформація про те, що воно переноситься на невизначений термін. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6762 / 4.1MB / SQL:{query_count}