Несамостійні гравці

Кандидати-мажоритарники на Львівщині уникають публічних дебатів

Кандидати-мажоритарники на Львівщині уникають публічних дебатів

Попри те, що весь Львів заклеєний рекламними політичними плакатами, а на кожному кроці із агітаційних наметів нам намагаються всунути в руки партійні газети чи листівки, самі кандидати не надто охоче беруть участь у публічних дебатах. Хоч у світі ця процедурa є чи не ключовою для визначення виборцями своїх симпатій. 

Зазначимо, що на публічні дебати у львівський Прес-клуб відмовилась з’явитись значна частка кандидатів, як маловідомих так і найрейтинговіших. Найдивнішою, проте поширеною “відмазкою” є посилання на те, що кандидат впевнений у своїх силах і йому “немає рівних”. Після цього відверто дивують заяви наших кандидатів розвивати Україну за європейським демократичним зразком.

“Для того, щоб брати участь у дебатах, треба як мінімум, мати свою точку зору. З огляду на те, який у нас формується парламент, можна зробити висновок, що кандидати, які заявили про свою участь у виборах, не є самостійними фігурами. Публічні дебати – це один з показників, які можуть це зафіксувати”, – зазначила у львівському Прес-клубі Оксана Дащаківська, виконавчий директор обласної організації “Комітет виборців України”.

Підтримав таку позицію і Олександр Неберикут, член координаційної ради громадянської мережі ОПОРА. “На дебати треба виходити з чимось, а не з армією іміджмейкерів, керівниками штабів, які стоять за плечима, а із уявленнями про реформи, зміни. Дуже часто відчувався брак програмних засад”, – наголосив він.

Зокрема експерт виділив три основні причини відмови кандидатів від публічних дебатів: низьку політичну культуру, соціологію (питання рейтинговості того чи іншого кандидата) та відсутність лідерських якостей у більшості кандидатів.

Своєю чергою на важливості дебатів наголосив відомий політолог Юрій Шведа. “Дебати – це відкрита форма дискусії яка показує готовність до публічної діяльності. Їх проводять із серйозних проблем, які є у суспільстві. Натомість кандидати більш рейтингові пояснюють свою відмову небажанням витрачати свій час та небажанням підтягувати рейтинг слабших… Окреме питання до політичних партій, які таких кандидатів, не готових до публічної політики, висувають. Думаю, що зобов’язання брати участь у дебатах треба закріпити на законодавчому рівні. Кандидати, які не готові відстоювати свою позицію, не можуть бути політиками”, – заявив він. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.6719 / 4.08MB / SQL:{query_count}