Вибори забуксували у судах

Завтра Апеляційний адмі­ністративний суд слухатиме справу щодо президентського указу про розпуск Ради. Утім, не факт, що це остання справа у судовій тяганині навколо дочасних виборів.

b.jpg

Завтра Апеляційний адмі­ністративний суд слухатиме справу щодо президентського указу про розпуск Ради. Утім, не факт, що це остання справа у судовій тяганині навколо дочасних виборів.

Є інша, набагато важливіша проблема - де взяти гроші на проведення виборів?

На своєму засіданні уряд відмовився фінансувати перегони з резервного фонду, але доручив Міністерству фінан­сів розробити зміни до Бюджету і закликав Президента скасувати свій указ про розпуск Верховної Ради і поновити легітимність парламенту.

"Я зараз не обговорюю ва­ріанти, як потрібно цю дурницю, якою є дострокові вибори, зробити. Я зараз говорю про те, що заради України, заради правильної поведінки країни, як реакції на світову фінансову кризу, потрібно взагалі прибрати ці дострокові вибори і дати парламенту нормально працювати", -  повідомила Юлія Тимошенко, прем'єр-міністр України.

Протилежну думку мають у Секретаріаті Президента. Там переконані, що уряд порушує закон і втручається не у свої справи.

"Уряд мав би сьогодні, на моє переконання, сказати, що хай політична відповідаль­ність буде на РНБО, ми технічно виконуємо те, що повинні виконати, натомість уряд взявся, замість суду, судити - що законно, що незаконно", - наголосив Олександр Шлапак, перший заступник глави Секретаріату Президента України.

Тим часом судові перипетії отримали нове і цікаве продовження. Учора Київський обласний адміністративний суд призупинив дію Указу Президента України Віктора Ющенка про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив народний депутат від БЮТ Володимир Пилипенко. Він зауважив, що таке рішення ухвалено за позовом одного із суддів Окружного адміністративного суду міста Києва. Нагадаємо, що 13 жовтня Гарант ліквідував Окружний адміністративний суд за те, що той скасував дочасні вибори. Замість цього суду, з 14 жовтня 2008 року створено Центральний окружний адміністративний суд Києва й Лівобережний окружний адміністративний суд Києва.

За словами народного депутата, члена фракції БЮТ Андрія Портнова, відповідне рі­шення було ухвалене 15 жовтня. Таким чином, за його словами, відучора судді Окружного адміністративного суду
м. Києва працюють абсолютно легітимно й можуть чинити правосуддя так, як це робили до виходу згаданого указу Президента.

Нагадаємо, 10 жовтня Ки­ївський окружний адміністративний суд призупинив дію Указу Президента про позачергові парламентські вибори, призначені на 7 грудня, за позовом БЮТ до розгляду позову по суті. Ухвалою судді заборонено здійснювати дії, спрямовані на дострокове припинення повноважень Верховної Ради, а ЦВК заборонено чинити дії, спрямовані на підготовку й проведення позачергових виборів народних депутатів.

Учора поведінка перших осіб держави аж ніяк не свідчила про те, що вони мають намір домов­лятися. Президент поїхав на зустріч з металургами і козаками у Запоріжжя. А Юлія Тимошенко вирушила у Брюссель за підтримкою Європейської народної партії. Окрім того, йтиметься і про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на Україну.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7283 / 4.09MB / SQL:{query_count}