Масовий підкуп виборців

На думку голови Комітету виборців України Олександра Черненка, багато українців голосуватимуть за тих, хто дає гроші

На думку голови Комітету виборців України Олександра Черненка, багато українців голосуватимуть за тих, хто дає гроші

Олександр Черненко стверджує, що прямий підкуп виборців в Україні відбувається з допомогою системи мережевого маркетингу, коли існують “десятники”, “сотники” і “тисячники”, повідомляють “Українські новини”.

“Прямий підкуп виборців, коли вони на руки отримують гроші, є найбільш небезпечним для виборчого процесу. На даний момент це переростає в масове явище і може призвести до того, що на деяких дільницях вибори будуть просто куплені”, – каже Олександр Черненко.

Така система спрямована насамперед на мотивування громадян і не вимагає прямого контролю безпосередньо в день голосування. Коли людям дають гроші на руки, це викликає в них відчуття обов’язку. На думку Черненка, особливістю цьогорічної виборчої кампанії є те, що громадяни у більшості своїй розчаровані тим, що немає кандидатів, за яких їм хотілося б голосувати, і тому вони віддадуть свій голос за того, хто платить гроші.

Експерт розповів, що випадки прямого підкупу виборців вже зафіксовані у Він­ницькій та Луганській областях. Людям платили по 50 гривень за прихід на зустрічі з кандидатами в депутати. Черненко закликав правоохоронців перевіряти інформацію про факти прямого підкупу виборців під час парламентської кампанії і порушувати проти організаторів таких схем кримінальні справи. Адже норма закону про зняття з реєстрації кандидата за два попередження не вплине на масштаби підкупу виборців.

“Не треба нікого знімати з реєстрації – просто порушується кримінальна справа… Якщо міліція відреагувала б і затримала кількох людей, які роздають ці гроші, – тих “сотників” і “десятників”, їх просто заарештували б. Іншим би точно перехотілося це робити. Тому, я думаю, на цих виборах треба створити прецедент, коли організатори таких схем підпадуть під кримінальне переслідування”, – наголосив Олександр Черненко, інформує агентство УНН. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.7780 / 4.08MB / SQL:{query_count}